zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 czerwca 2022

Wideo z tekstem do "Best Time" Helloween

22.06.2021 09:40  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Helloween udostępnił wideo z tekstem do utworu "Best Time" z ostatniego longplaya studyjnego, zatytułowanego po prostu "Helloween". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 18 czerwca 2021 roku za sprawą Nuclear Blast.

W listopadzie 2019 roku muzycy Helloween weszli do "H.O.M.E.-Studios" w Hamburgu, aby zarejestrować materiał na następcę "My God-Given Right". Wcześniej - gdy studio funkcjonowało pod nazwą "Chateau du Pape" - zespół nagrał tam "Chameleon", "Master of the Rings", "The Time of the Oath" i "Better Than Raw". Część ścieżek wbito w "Mi Sueno Studios" na Teneryfie. W celu zmiksowania materiał wysłano do Nowego Jorku. W sesji, oprócz stałego składu zespołu, wzięli udział Michael Kiske i Kai Hansen. Produkcją zajęli się Charlie Bauerfeind i Dennis Ward. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

Lista utworów:

1. Out for the Glory
2. Fear of the Fallen
3. Best Time
4. Mass Pollution
5. Angels
6. Rise without Chains
7. Indestructible
8. Robot King
9. Cyanide
10. Down in the Dumps
11. Orbit
12. Skyfall

Przypominamy, że Helloween ogłosił nowy termin nadchodzącej trasy koncertowej - rozpocznie się ona 25 marca 2022 roku w Oslo. Ponadto do składu tournee dołączyła formacja HammerFall. W Polsce zespoły zagrają 18 kwietnia 2022 roku. Występ odbędzie się w "Międzynarodowym Centrum Kongresowym" w Katowicach. Zakupione bilety zachowują ważność.

HammerFall promuje obecnie "Dominion", swój jedenasty longplay studyjny. Na jego potrzeby muzycy przygotowali dwanaście kompozycji. Partie instrumentalne powstały w "Castle Black Studios" pod okiem Fredrika Nordstroma, wokale Joacim Cans nagrał w "Red Level Three". Okładkę wykonał Samwise Didier. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 16 sierpnia 2019 roku za sprawą Napalm Records.

Perkusista David Wallin odszedł z HammerFall w 2016 roku, aby skupić się na życiu rodzinnym. Na dziewięć miesięcy zastąpił go Johan Kullberg, dawny bębniarz Therion. W roku 2017 David Wallin powrócił na łono grupy.

18.04.2022 - Katowice, "Międzynarodowe Centrum Kongresowe"
Start: 20:00
Bilety: 160 zł (przedsprzedaż) i 180 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideo z tekstem do "Best Time" Helloween
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2021-06-24 20:42:17 | odpowiedz | zgłoś
Jeżeli Kiske to można się było spodziewać po ostatnich jego Place Vendome, Unisonic czy Somerville będzie landrynkowo i przyjemnie. Linią Walls of Jericho toposzłotrochę Gamma Ray zwłaszcza z Hanenem na wokalu. Nawet okładki z Gorgarem z Jericho. Ale tak czy inaczej to Walls of Jericho to jedyna dobra płyta Helloween który potem z Kiske się skomercjalizował a to dlatego że Markus Grosskopf który nakłaniał Kiske'go dodołączenia do Helloween usłyszał od niego że Walls of Jericho mu sie nie podoba bo jest za bardzo metalowe i muszą zmieniść styl boinaczej nie będzie śpiewał. Kiske nigdy metalu nie lubił. On zawsze słuchał hard rocka a jego ulubiony zespół to Aerosmith. I tak powstały Keepery, potem gdy odszedł Hansen i pozycja Kiske się wzmocniła ten pod groźbą odejścia (a jego głos był już znakiem rozpoznawczym Helloween) wymusił przejście już na typowy hard rock na Bubble i Chameleon po czym jak wiodomo został wykopany. Nie ma się co dziwić że teraz jest znowu słodko bo ta cała akcja jedzie na sentymencie Kiske a nie Hansena. To Kiske jest wabikiem dla fanów i zarobieniem kasy na trasach i płycie więc to Kiske rozdaje znowu karty.
re: Wideo z tekstem do "Best Time" Helloween
jarema37 (wyślij pw), 2021-06-26 14:24:23 | odpowiedz | zgłoś
Piszesz w rożnych miejscach (nick dość charakterystyczny), ze od dawna nie słuchasz metalu. Ze szit, słabizna i nuda straszliwa. Ze tylko jazzy i takie tam inne ambitne. Po cos sięgał po nowy Helloween? Serio pytam, czego oczekiwałeś?
A sama płyta nędza okrutna. Ale ze swietna okładka :). Koncerty miały niesamowita energię. Spodziewałem sie czegoś po tej płycie. Wyszło miałko i nijako
re: Wideo z tekstem do "Best Time" Helloween
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2021-06-23 14:26:35 | odpowiedz | zgłoś
Czy oni naprawdę nie potrafią już niczego nagrać w stylu Walls Of Jericho?
Liczyłem, że po powrocie Hansena będzie dzicz jal za starych czasów, a tu taka popelina.
Nie da się tego słuchać.
Może jakby Hansen wskoczył na wokal to coś by z tego było.
Ostatnia w całości dobra płyta była Time Of The Oath.
re: Wideo z tekstem do "Best Time" Helloween
MRock (gość, IP: 46.22.168.*), 2021-06-23 17:48:02 | odpowiedz | zgłoś
Dark Ride było jeszcze wg mnie świetną płytą. A ta nowość mnie również rozczarowała. Jest tak słodko, radośnie, cukierkowo i przewidywalnie, że nawet wytrawne wino tutaj nie pomoże. Jest zawód duży.

Ale przesłucham jeszcze. Są płyty, które zyskują po lepszym poznaniu i odkryciu różnych smaczków.
re: Wideo z tekstem do "Best Time" Helloween
Thrash Lover (wyślij pw), 2021-06-24 12:15:36 | odpowiedz | zgłoś
To prawda. To brzmi bardziej jak niektore kawalki z solowych plyt Kiskego albo Unisonic.

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Jak oceniasz obecność wielu scen na festiwalach?