zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Diuna, Hydra i Mag przed Sunnatą

6.07.2021 16:24  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Agencja WiniaryBookings ogłosiła nazwy formacji, które otworzą nadchodzące koncerty Sunnaty w ramach cyklu "Lato w plenerze". 30 lipca 2021 roku w Katowicach przed Sunnatą zaprezentuje się Diuna, 31 lipca w Warszawie będzie to Hydra, a 21 sierpnia w Poznaniu występ rozpocznie zespół Mag.

Toruńska Diuna przywiezie ze sobą materiał z ostatniej EP-ki studyjnej, pt. "Piła do pomników przyrody". Na płycie znalazły się cztery utwory, które zespół nagrał w "Kongo Studio" pod okiem Jacka Stasiaka. W kompozycji tytułowej partię saksofonu wykonał gościnnie Jan Wawrzyniak z Red Scalp. Premiera miała miejsce 5 lutego 2021 roku pod egidą Piranha Music.

Hydra ogrywa obecnie "From Light to the Abyss", pierwszy longplay studyjny w swoim dorobku. Na płycie znalazło się pięć kompozycji, które kwartet zarejestrował w studio "Acoustic" w Gołuchowie. Miksami i masteringiem zajął się Marcel Kraszkiewicz, okładkę przygotował Paweł Mioduchowski. Premiera "From Light to the Abyss" miała miejsce 21 sierpnia 2020 roku za sprawą Piranha Music.

Hydra powstała w 2019 roku, w Pleszewie. W skład grupy weszli Vanat na basie i wokalu, Yahoo na perkusji, Mieszko na gitarze oraz Dąbek na wokalu i gitarze.

Doommetalowy Mag będzie grać utwory ze swojego debiutanckiego albumemu, zatytułowanego po prostu "Mag". Wydawnictwo miało swoją premierę 10 kwietnia 2020 roku pod egidą Piranha Music. Na krążku znalazło się pięć kompozycji, które zespół zarejestrował w 2019 roku w "VIP Sound" pod okiem Patryka Wachowskiego. Za miksy odpowiada Jacek Stasiak z "Kongo Studio". Oprawę graficzną wykonał Adam Bejnarowicz - powstała ona w oparciu o rzeźbę autorstwa Asi Rasały.

Mag to kwintet z Torunia. Grupa została powołana do życia w 2018 roku.

Sunnata promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Burning in Heaven, Melting on Earth". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 26 lutego 2021 roku.

Na "Burning in Heaven, Melting on Earth" znalazło się sześć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Nebula Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Maciej Karbowski. Za opracowanie szaty graficznej odpowiadają Adam Bejnarowicz i Weronika Odziomek.

Sunnata powstała w 2013 roku w Warszawie - wcześniej ten sam skład funkcjonował pod nazwą Satellite Beaver. Debiutancki singiel kwartetu, pt. "Asteroid", ujrzał światło dzienne w styczniu 2014 roku. Dwa miesiące później formacja wydała własnym sumptem "Climbing the Colossus", swój pierwszy longplay.

30.07 - Katowice, "Fabryka Porcelany"
Start: 19:00
Bilety: 45 zł

31.07 - Warszawa, "Rejs"
Start: 19:00
Bilety: 45 zł

21.08 - Poznań, "Tama"
Start: 20:00
Bilety: 45 zł

Tagi: Diuna, Hydra, Mag, Sunnata
Komentarze
Dodaj komentarz »