zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Las Trumien otworzy koncerty Belzebong i Dopelord

9.07.2021 09:32  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Las Trumien otworzy sierpniowe koncerty zespołów Belzebong i Dopelord. Odbędą się one 13 sierpnia 2021 roku na terenie warszawskiego "Rejsu", 14 sierpnia na dziedzińcu "Fabryki Porcelany" w Katowicach i 15 sierpnia na dziedzińcu "Tamy" w Poznaniu.

Sludge'owy Las Trumien promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Licząc umarłych". Album ukazał się 26 lutego 2021 roku za sprawą Piranha Music. Ścieżki instrumentów na "Licząc umarłych" zarejestrowane zostały we wrocławskiej piwnicy, wokale nagrano w "NN Studio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Las Trumien to formacja, w której skład wchodzą wokalista Mentor i J.D. Overdrive, były gitarzysta o.d.r.a. oraz sekcja rytmiczna Sicphorm.

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Belzebong rozpoczął działalność w 2008 roku. Niedługo później światło dzienne ujrzało demo zespołu, zawierające dwa utwory: "Bong Thrower" i "Names of the Devil". Debiutancki album studyjny grupy, pt. "Sonic Scapes & Weedy Grooves", ukazał się w roku 2011 roku.

Dyskografię Dopelord zamyka EP-ka "Reality Dagger", ukazała się ona w lutym 2021 roku. Znalazły się na niej trzy kompozycje, które zespół zarejestrował w lutym 2020 roku w "Tall Pine Records" i "Nebula Studio". W kompozycji tytułowej solo na gitarze gościnnie zagrał Wyro z Weedpecker. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Dopelord powstał w 2010 roku. Trzon grupy od początku stanowią Paweł Mioduchowski na gitarze i wokalu, Grzegorz Pawłowski na gitarze i Piotr Zin na basie i wokalu. Od 2018 roku rolę perkusisty pełni Piotr Ochociński, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Walczaka.

13.08 - Warszawa, "Rejs"
Start: 20:00
Bilety: 55 zł

14.08 - Katowice, "Fabryka Porcelany"
Start: 20:00
Bilety: 55 zł

15.08 - Poznań, "Tama"
Start: 20:00
Bilety: 55 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »