zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 października 2021

Nadchodzący album Megadeth bez Davida Ellefsona

11.07.2021 09:23  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Dave Mustaine poinformował, że partie basu na nadchodzący album Megadeth, które David Ellefson nagrał w maju 2020 roku, zostały usunięte. Zostaną one zastąpione ścieżkami zarejestrowanymi przez innego basistę.

Megadeth, Łódź 7.06.2016, fot. Verghityax
Megadeth, Łódź 7.06.2016, fot. Verghityax

W maju 2021 roku Dave Mustaine usunął Davida Ellefsona ze składu Megadeth w rezultacie skandalu, jaki wybuchł, kiedy do sieci trafiły fragmenty rozmów i nagrań, wskazujące na romans basisty z młodą kobietą, a także przedstawiające czynności seksualne w wykonaniu Davida Ellefsona.

Sesja nagraniowa do nowego longplaya Megadeth odbyła się Franklin w stanie Tennessee. Do roli współproducenta zaangażowany został Chris Rakestraw, który wcześniej pracował z zespołem przy albumie "Dystopia".

Nadchodzące wydawnictwo będzie pierwszym dokonaniem Megadeth z Dirkiem Verbeurenem w roli perkusisty. W roku 2016 Dave Mustaine zaprosił go do udziału w amerykańskiej i europejskiej trasie Megadeth - Chris Adler był w tym czasie niedostępny z uwagi na inne zobowiązania. Ostatecznie Belg otrzymał propozycję stałej współpracy, na którą przystał.

Dyskografię Megadeth zamyka album "Dystopia". Materiał zarejestrowany został w amerykańskim Nashville. Produkcją zajął się osobiście Dave Mustaine. Za miksy odpowiada Josh Wilbur. Na płycie znalazło się jedenaście utworów, w tym cover "Foreign Policy" Fear. Wydawnictwo ukazało się 22 stycznia 2016 roku za sprawą Universal Music. W lutym 2017 roku Megadeth otrzymał nagrodę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za tytułowy utwór "Dystopia".

Tagi: Megadeth
Komentarze
Dodaj komentarz »