zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 28 września 2021

Lilla Veneda prezentuje premierowy utwór z koncertówki

26.07.2021 12:46  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Lilla Veneda na Facebooku

Utwór "Sleeping Knight's Sky", skomponowany z myślą o kolejnym albumie studyjnym, grupa Lilla Veneda opublikowała w wersji z zapowiadanej koncertówki. "Live Ritual" ukaże się 30 lipca 2021 roku, tylko w formie cyfrowej.

Wrocławski zespół Lilla Veneda formował się od 2008 roku. Dwa lata później wydał własnym sumptem debiutancki minialbum "Black Aeon". W dorobku posiada też obecnie dwa studyjne długograje: "Diagnosis" z 2012 roku i "Lilla Veneda" z 2018 roku.

Materiał zamieszczony na "Live Ritual" nagrany został pod koniec 2020 roku we wrocławskim klubie "Liverpool", gdzie, na początku lipca 2021 roku, odbyła się też prapremiera koncertówki. W wykonanym secie znalazły się dwa utwory, które mają trafić na przygotowywany album studyjny: "Scratched Crown" i "Sleeping Knight's Sky". Za rejestrację muzyki odpowiadał Tomasz Kramarczyk, jej postprodukcją zajął się Przemysław Nowak. Obraz utrwaliła i obrobiła ekipa Pure Color Media. Nagranie wzbogacone zostało m.in. o ujęcia fabularne. Autorką okładki jest Anna Sobczak. Materiał opublikowany zostanie na platformach streamingowych. W promocji "Live Ritual" grupę wspiera wytwórnia Via Nocturna.

Lista utworów:

1. Divination
2. The Witch and the Dead
3. Scratched Crown
4. Serpents Bane
5. Stabat Lilla Dolorosa
6. Entropy Blaze
7. Martyranny
8. Sleeping Knight's Sky
9. Chmury

Tagi: Lilla Veneda
Komentarze
Dodaj komentarz »