zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

Gallileous i Uranus Space Club w Katowicach

31.07.2021 09:43  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions

Formacje Gallileous i Uranus Space Club zapowiedziały występ w Katowicach. Odbędzie się on 26 września 2021 roku w klubie "Katofonia".

2 czerwca 2021 roku Gallileous wszedł do studia "Vintage Records", mieszczącego się przy zespole pałacowym w Porażynie. Zespół rozpoczął tam sesję nagraniową do następcy albumu "Moonsoon".

Dyskografię Gallileous zamyka "Moonsoon", którego premiera odbyła się 18 października 2019 roku. Sesja nagraniowa do albumu rozpoczęła się w marcu 2019 roku w "Go Records" w Wodzisławiu Śląskim. Za realizację materiału odpowiadali Grzegorz Czech, Daniel Arendarski i Arkadiusz Dzierżawa. Było to pierwsze dokonanie Gallileous z Michałem Szendzielorzem za perkusją - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Mirosława Cichego.

Okładka przedstawia fragment obrazu Ludwika Holesza (1921 - 1999), śląskiego artysty amatora, mieszkańca Świerklan Dolnych, na co dzień górnika kopalni Moszczenica. Holesz do realizacji swoich prac używał samodzielnie wykonanych monochromatycznych farb, które przygotowywał z naturalnych surowców, takich jak sadza i olej. Inspiracją dla artysty była praca w kopalni oraz historia węgla. Prace Holesza pokazywane były w całej Europie.

Pochodzący z Wodzisławia Śląskiego Gallileous uznawany jest za jeden z pionierskich zespołów doommetalowych w Polsce. Założony w 1990 roku, dwa lata później wypuścił swoje pierwsze demo, pt. "Doomsday". W roku 1994 ukazało się kolejne demo, pt. "Passio et Mors". Wkrótce potem z powodu zawirowań personalnych kapela zmuszona była zakończyć działalność. W 2006 roku nastąpiła reaktywacja w odświeżonym składzie, co zaowocowało zarejestrowaniem pełnoprawnego debiutu, pt. "Ego Sum Censore Deuum".

Uranus Space Club - instrumentalny zespół z Wrocławia - promować będzie swój debiut studyjny, zatytułowany "Another Planet, Another Love". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 2 lipca 2021 roku pod banderą Piranha Music.

Na "Another Planet, Another Love" znalazło się dziewięć kompozycji, które formacja zarejestrowała w "Jupiter Ranch Studio" pod okiem Piotra Grzegorowskiego. Miksy i mastering wykonał Krzysztof Kokosiński z "GEM Grandma Enjoys Music Studio". Okładkę przygotował Paweł Kuranda.

Uranus Space Club to kwartet tworzący muzykę w oparciu o bas, perkusję, instrumenty klawiszowe i saksofon.

Komentarze
Dodaj komentarz »