zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 9 grudnia 2022

Besatt zapowiedział album "Supreme and True at Night"

31.07.2021 11:47  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Besatt Horde i Witching Hour Productions na Facebooku

Jedenasty album studyjny górnośląskiego zespołu Besatt będzie nosił tytuł "Supreme and True at Night". Wydaniem zajmie się Witching Hour Productions - materiał opublikowany zostanie 27 sierpnia 2021 roku na płytach kompaktowych, na kasetach magnetofonowych i w formie cyfrowej. W późniejszym terminie ma się ukazać również na krążkach winylowych.

Blackmetalowy Besatt powstał w 1991 roku w Bytomiu. Jedynym członkiem łączącym wszystkie dotychczasowe składy jest basista i wokalista Beldaroh. Obecnie towarzyszą mu gitarzyści Astaroth i Colossus oraz perkusista Exernus. Zespół ma w dorobku m.in. dziesięć studyjnych długograjów i kilka splitów, z których ostatni, "Diabolical Covenant" z grupą Det Gamle, ukazał się w styczniu 2021 roku.

Sesja nagraniowa "Supreme and True at Night" (w skrócie: "SaTaN") odbyła się w pierwszej połowie maja 2021 roku w białostockim "Hertz Studio". Autorem okładki albumu jest Marcelo Vasco.

Lista utworów:

1. SaTaN
2. There He Comes
3. Goodless
4. Bafomet's Legacy
5. Rex Satanas
6. Lilith
7. Brass Gates
8. Kyrie Eleison

Zespół wystąpi 7 sierpnia 2021 roku na drugiej edycji wrocławskiego "Siekiera Festu". W ramach trzydniowej imprezy na scenie zaprezentować się mają kolejno: Necrosys, The Burning Hands, Mass Insanity, Nuclear Vomit, Doomas i Corruption w piątek, Proch, Kalt Vindur, Hate Them All, Besatt, Deus Mortem i Hate w sobotę oraz Crippling Madness, Innersphere, FAM, Mindfak, Trauma i Azarath w niedzielę.

Następnie, 16 października, grupa planuje zagrać na "Black Night by Mara, vol. V" w Chorzowie. Wystąpić mają również zespoły Odium Humani Generis, Inferno, Lęk i polska Arkona.

6-8.08 - Wrocław, Pola Osobowickie ("Siekiera Fest 2021")
Bilety: 120 zł (3-dniowy, II pula), 150 zł (3-dniowy, w dniach festiwalu) i 100 zł (1-dniowe, w dniach festiwalu)

16.10 - Chorzów, "Leśniczówka" ("Black Night by Mara, vol. V")
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »