zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 28 maja 2022

Animowany klip do "Here in the Silence" Alaina Johannesa

3.08.2021 10:57  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ipecac Recordings na Facebooku

W rocznicę premiery albumu "Hum" Alaina Johannesa opublikowany został animowany klip do utworu "Here in the Silence". Trzeci solowy długograj multiinstrumentalisty i producenta ukazał się 31 lipca 2020 roku nakładem Ipecac Recordings.

Od końca lat 70. do 2007 roku pochodzący z Chile Alain Johannes działał, jako gitarzysta i wokalista, kolejno we własnych zespołach What Is This?, Walk the Moon i Eleven. Jego wieloletnimi partnerami byli w nich Jack Irons i Natasha Shneider. Grupy poruszały się po różnych odmianach rocka.

Dwa pierwsze albumy solowe Alaina Johannesa - "Spark" z 2010 roku i "Fragments & Wholes, Vol. 1" z 2014 roku - zainspirowane zostały śmiercią bliskich mu osób: żony - Natashy Shneider - i rodziców.

W 2018 roku ukazał się singiel "Luna A Sol" nowego projektu muzyka, o nazwie Alain Johannes Trio. Jako gość w nagraniu wziął udział Mike Patton.

Ponadto w trakcie swojej kariery Alain Johannes współpracował jako instrumentalista, kompozytor lub producent m.in. z Chrisem Cornellem, Markiem Laneganem, Patrónem, Spinerette, Them Crooked Vultures, Queens of the Stone Age, Eagles of Death Metal i projektem Desert Sessions.

Podobnie jak dwa poprzednie albumy solowe Chilijczyka, "Hum" jest dziełem o charakterze osobistym. Inspiracją dla Alaina Johannesa była nadal strata bliskich osób, w tym Chrisa Cornella, a także przebyta w 2019 roku choroba. Muzyk zarejestrował materiał w ciągu kilkunastu dni we własnym studiu, gdzie też sam go zmiksował.

Lista utworów:

1. Mermaids' Scream
2. Hum
3. Hallowed Bones
4. Someone
5. If Morning Comes
6. Free
7. Sealed
8. Here in the Silence
9. Nine
10. Finis

Komentarze
Dodaj komentarz »