zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

Problemy zdrowotne Marihuany z CETI

3.08.2021 08:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile CETI i Grzegorza Kupczyka na Facebooku

Po koncertach z lipca 2021 roku, odbytych częściowo bez udziału grającej na klawiszach Marii "Marihuany" Wietrzykowskiej, zespół CETI poinformował o problemach zdrowotnych instrumentalistki. Nie jest pewne, czy zdoła ona zarejestrować swoje partie na najbliższy album grupy.

CETI, Łódź 25.10.2015, fot. Verghityax
CETI, Łódź 25.10.2015, fot. Verghityax

Formacja opublikowała oświadczenie: "Ostatnie dwa koncerty zespołu CETI odbyły się bez udziału Marii Wietrzykowskiej. Jej nieobecność spowodowana jest problemami zdrowotnymi. Sytuacja jest wyjątkowa i prosimy o zrozumienie. Będziemy na bieżąco informowali o przebiegu sprawy".

Grzegorz Kupczyk wkrótce dodał: "Do ostatniej chwili miałem nadzieję, że nie będę musiał przekazać tej informacji - niestety. (...) Jak zauważyliście, ostatnie dwa koncerty zespołu CETI odbyły się bez udziału naszej Marihuany (...). Nie wiemy, jak sprawy potoczą się dalej. Jej nieobecność spowodowana jest wyłącznie problemami zdrowotnymi i jest także czymś w rodzaju urlopu w celu poprawy zdrowia. Marysia jest cały czas członkiem naszej grupy. Nie wiemy także, czy uda się jej zarejestrować ścieżki na najnowszą płytę zespołu. Z pewnością zrobi tyle, ile będzie mogła, jeżeli jej stan na to pozwoli. Nie zostaliśmy upoważnieni do składania jakichkolwiek dodatkowych wyjaśnień, w związku z czym możemy przekazać tylko tę informację. Dla nas wszystkich (dla mnie) ta sytuacja jest bardzo deprymująca i naprawdę bardzo smutna".

Heavymetalowy CETI powstał w 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka jako jego projekt poboczny, jednak wkrótce potem wokalista rozstał się z Turbo i skupił na nowej formacji. Razem z nim trzon grupy stanowi grająca na klawiszach Maria "Marihuana" Wietrzykowska. Ostatni album zespołu, zatytułowany "Oczy martwych miast", ukazał się 21 lutego 2020 roku nakładem Metal Mind Productions.

Pierwsza część sesji nagraniowej kolejnego długograja CETI odbyła się od 20 do 23 lipca 2021 roku. W tym czasie swojego partie zarejestrowali perkusista Piotr Szpalik, basista Tomasz Targosz oraz gitarzyści Jakub Kaczmarek i Bartosz Sadura. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, zespół Grzegorza Kupczyka pracował w częstochowskim "MP Studio", pod okiem Mariusza Piętki. Grupa skupiła się na kompozycjach Tomasza Targosza. Teksty, autorstwa Grzegorza Kupczyka, mają być w całości polskojęzyczne. Druga część sesji zapowiedziana została na sierpień. Premiera albumu wstępnie planowana jest na luty 2022 roku.

Tagi: CETI
Komentarze
Dodaj komentarz »