zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 sierpnia 2022

Riverside zamiast Sólstafir na "Ino-Rock Festival 2021"

17.08.2021 09:38  autor: Verghityax, źródło: Rock Serwis

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób przeniosło Islandię z pomarańczowej do czerwonej strefy epidemicznej. W związku z tym zespół Sólstafir nie może opuścić kraju i wystąpić 28 sierpnia 2021 roku na "Ino-Rock Festival" w Inowrocławiu. W charakterze zastępstwa zaprezentuje się rodzimy Riverside.

Riverside, fot. Radek Zawadzki
Riverside, fot. Radek Zawadzki

W oświadczeniu organizatora czytamy: "Życie czasem zaskakuje nas nieprzewidzianym rozwojem wypadków. Tak też stało się z tegorocznym festiwalem 'Ino-Rock'. Kiedy przygotowania do niego wkroczyły na ostatnią prostą, nagle z dnia na dzień Islandia została zaliczona do tzw. czerwonej strefy covidowej, co stało się bezpośrednią przyczyną niemożności udziału Sólstafir w festiwalu.

W tego typu trudnych sytuacjach można liczyć tylko na sprawdzonych i najlepszych przyjaciół. Zespół Riverside natychmiast pospieszył z pomocą i zgodził się zagrać dodatkowy, piąty koncert na swojej specjalnej mini-trasie z okazji 20-lecia działalności!

To on pojawi się w finale tegorocznego festiwalu ku, jak sądzimy, wielkiej radości fanów. Dziękujemy zespołowi!".

Dyskografię Riverside zamyka "Wasteland". Jest to pierwsze dokonanie grupy bez udziału gitarzysty Piotra Grudzińskiego. Sesja nagraniowa odbyła się w warszawskim "Studiu Serakos" pod okiem Magdy i Roberta Srzednickich. Okładkę przygotował Travis Smith. Zespół zarejestrował materiał jako trio. Płyta ukazała się 28 września 2018 roku za sprawą Mystic Production w Polsce oraz Inside Out Music w pozostałych krajach.

W "Teatrze Letnim" w Inowrocławiu zaprezentują się również Eivor, RPWL, Frontal Cortex i Obrasqi.

28.08 - Inowrocław, "Teatr Letni"
Start: 16:30
Bilety: 179 zł (do 30 czerwca) i 199 zł (od 1 lipca)

Komentarze
Dodaj komentarz »