zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

Bestiarum nagrywa następcę "Entropy"

23.08.2021 12:12  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Bestiarum na Facebooku

Rok po wydaniu "Entropy", argentyńsko-polski zespół Bestiarum rozpoczął sesję nagraniową następnego albumu.

Wykonujący melodyjny death metal Bestiarum powstał w 2018 roku w Argentynie z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i producenta Juana Bacha, udzielającego się wcześniej m.in. w Unfear. Z rodakami założyciela w składzie, zespół wydał dwa hiszpańskojęzyczne albumy: "Fragmentum Vanus" w październiku 2018 roku i "Caina" rok później.

W maju 2020 roku dołączenie do Bestiarum ogłosiła Marta Meger vel Lady Martex - wokalistka działająca na przełomie tysiącleci w polskich zespołach Immemorial, Enter Chaos i Kayzen. Za pośrednictwem Universal Music Group, 18 sierpnia ukazał się nagrany z jej udziałem "Entropy" - pierwszy anglojęzyczny album formacji. Jako gość w utworze tytułowym wystąpił Bjorn Strid ze szwedzkiego Soilwork.

W związku z planowaną przeprowadzką Juana Bacha do Europy, w drugiej połowie 2020 roku skład został uzupełniony przez kolejnych Polaków. Jako pierwszy, początkowo jako basista, współpracę z formacją nawiązał gitarzysta zespołu Godslut - Krzysiek Śniadecki, który zasłynął w 2019 roku, gdy w wieku 12 lat, jako gość grupy Vane wykonał z nią jeden utwór na "Pol'and'Rock Festival". Przyjęty do Bestiarum wkrótce po nim perkusista Oliver Monticolo, również z Godslut, grał też w swojej karierze m.in. w mieleckich zespołach The Human Trip i Jelly Beans. Jako ostatni do składu dołączył basista Paweł "Kasko" Kasprzak z grupy Maszyna.

W pierwszej połowie sierpnia Bestiarum poinformował, że skończył pisać materiał na kolejny album. Kilka dni później rozpoczął sesję nagraniową. Zarejestrowane zostały już partie perkusji.

Tagi: Bestiarum
Komentarze
Dodaj komentarz »