zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"

28.08.2021 20:02  autor: Verghityax, źródło: profil KK's Priest na Facebooku

KK's Priest - zespół K.K. Downinga, byłego gitarzysty Judas Priest - zaprezentował teledysk do utworu "Raise Your Fists" z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Sermons of the Sinner". Premiera wydawnictwa odbędzie się 1 października 2021 roku za sprawą Explorer1 Music Group.

Na "Sermons of the Sinner" znajdzie się dziesięć kompozycji, które K.K. Downing komponował przez cztery miesiące, sięgając przy okazji do paru niewykorzystanych wcześniej riffów z lat 80. Perkusista Les Binks, który pierwotnie miał wziąć udział w sesji nagraniowej, doznał kontuzji nadgarstka. W rezultacie jego miejsce zajął Sean Elg z Deathriders. Les Binks będzie występował z zespołem gościnnie na wybranych koncertach.

Lista utworów:

1. Incarnation
2. Hellfire Thunderbolt
3. Sermons of the Sinner
4. Sacerdote y Diablo
5. Raise Your Fists
6. Brothers of the Road
7. Metal Through and Through
8. Wild and Free
9. Hail for the Priest
10. Return of the Sentinel

W skład KK's Priest wchodzą K.K. Downing na gitarze, Tim "Ripper" Owens na wokalu, Tony Newton na basie, A.J. Mills na drugiej gitarze i Sean Elg na perkusji.

K.K. Downing odszedł z Judas Priest w kwietniu 2011 roku, powołując się na pogarszające się stosunki między muzykami oraz menedżerką Jayne Andrews. Zastąpił go wówczas Richie Faulkner, wcześniej udzielający się w kapeli Lauren Harris, córki Steve'a Harrisa z Iron Maiden.

Judas Priest powstał w 1969 roku w West Bromwich. W skład zespołu weszli wokalista Al Atkins, perkusista John Partridge, gitarzysta John Perry oraz basista Bruno Stapenhill. Ten ostatni zapożyczył nazwę dla grupy z ballady Boba Dylana, pt. "The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest". Krótko po rozpoczęciu działalności przez Judas Priest, John Perry popełnił samobójstwo. Początkowo jego miejsce miał zająć K.K. Downing, jednak ostatecznie robotę dostał Ernie Chataway. Kwartetowi udało się podpisać kontrakt z wytwórnią Immediate Records, która niespodziewanie ogłosiła upadłość. W rezultacie z kapeli odeszli wszyscy instrumentaliści i Al Atkins uformował nowy skład - z K.K. Downingiem na gitarze, Ianem Hillem na basie i Johnem Ellisem na perkusji.

Amerykanin Tim "Ripper" Owens był wokalistą Judas Priest w latach 1996 - 2003, zajmując miejsce Roba Halforda. Nagrał z zespołem studyjne "Jugulator" i "Demolition" oraz koncertowe "'98 Live Meltdown" i "Live in London". Z uwagi na słabnące wyniki sprzedaży, "Ripper" został usunięty z formacji, aby utorować drogę powrotu dla Roba Halforda.

Tagi: KK's Priest
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
Sebulba (gość, IP: 31.0.81.*), 2021-09-06 23:05:11 | odpowiedz | zgłoś
A jaki rodzaj rocka / metalu grzeje małolatow? 80/90% dzieciaków słucha hiphopolo kpopu i podobnego badziewia. Muza gitarowa nie jest popularna wśrod nastolatków. Jak chodzę po osiedlu to dzieciaki nie słuchają ani bluesa, ani rocka ani metalu. Na przełomie lat 80/90 wszyscy słuchali głównie muzy gitarowej. Wogóle jak zaczynasz grać to najpierw musi to bawić Ciebie i musisz z tego mieć przyjemność. Jak zaczniesz kalkulować co grać to szybko się wypalisz. Zespołów to setki powstają i upadają dziennie. Wszyscy są zapatrzeni w Mete, Ironów czy Judasów. Pograsz trochę ciągle dokładasz do bandu aż stwierdzasz nie kalkuluje się. Jak grasz dla siebie to będziesz grał całe życie czy będzie sukces czy nie. Tak czy inaczej na pewno będzie świetna przygoda.
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
PrivateEcoo (gość, IP: 178.235.185.*), 2021-09-09 22:26:00 | odpowiedz | zgłoś
No właśnie muza gitarowa nie jest popularna wśród małolatów, bo nie ma nic do zaoferowania. To znaczy tylko odgrzewane kotlety, epigonię i autoplagiaty i to jest niestety przykre. Zróbmy taki eksperyment myślowy; jesteśmy teraz nastolatkami, czy wzruszyć może nas 30 stadionowa trasa mety, albo enty album ironów, dzie panowie mają fun z wznoszenia konstrukcji wielominutowych utworów, w które naprawdę trzeba się wsłuchać? Ot, pytanie. A co by nas zajarało? Szczery czad i emocje zawarte na albumach, które oba bandy nagrywały w latach słusznie minionych? Może już bardziej. Tylko kto dziś i w formie przystającej do ducha czasów ten czad i emocje daje? Ktoś wie? Może coś pokroju 21 pilots, lub podobnych, o których nie mam pojęcia? Temat rzeka.
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
Krewetka (gość, IP: 5.173.19.*), 2021-09-13 13:56:59 | odpowiedz | zgłoś
Nie można się z tym zgodzić, pojawiają się nowości w muzyce gitarowej, choćby różne połączenia death/black/sludge czy gruz, albo elementy jazzu awangardy, czy djent.

Problem w tym, że wielu słuchaczy oczekuje przebojów, czy melodyjek wpadających łatwo w ucho, a po kilkudziesięciu latach byłoby to wtórne granie, stąd jest mniejsza publika takich zespołów i zwyciężają rzeczy wtórne i łatwe w odbiorze jak sabaton.
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
Thrash Lover (wyślij pw), 2021-09-14 10:35:52 | odpowiedz | zgłoś
No ale stary, kto normalny chce sluchac death/black albo sludge? No ile razy mozna sluchac tepego wokalisty, ktory nie umie niczego poza tepym darciem ryja? Albo gitarzystow, ktorych najwiekszym osiagnieciem artystycznym jest obnizenie strojenia swoich instrumentow, przez co wszystkie utwory brzmia tak samo?

KK's Priest, Sabaton czy ostatnie Maideny sa wtorne jak dziesiata woda po kisielu, ale w tej muzyce jest przynajmniej na czym zawiesic ucho.
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
Krewetka (gość, IP: 94.254.161.*), 2021-09-14 15:58:58 | odpowiedz | zgłoś
Nie do końca rozumiem czego oczekujecie.

Obecny hip hop jest wtórny muzycznie jak tylko jakakolwiek twórczość może być wtórna, wszyscy od siebie nawzajem kupiują, a udają wyjątkowych, jakieś różnice są głównie w tekstach, a jednocześnie jest najbardziej popularny wśród młodzieży.
Widać odbiorcy tego oczekują.


Bardzo dobrze, że metal ponownie zszedł do podziemi, widzimy co się stało z zespołami, które stały się zbyt popularne jak Metallica.

Przed pandemią koncerty klubowe miały się całkiem dobrze, kto chce to zawsze znajdzie coś dla siebie.
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2021-08-30 17:15:07 | odpowiedz | zgłoś
Taki kawałek nadający się na koniec koncertu.
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
Pumpciuś (gość, IP: 80.55.193.*), 2021-08-30 16:33:25 | odpowiedz | zgłoś
Rozumiem że oni grają sobie dla własnej przyjemności. Ja rozumiem stare zespoły heavy jak Judas Prtiest, Iron Maiden czy Helloween które mają ciągłość ale myślę że w powyższym przypadku to potrzeba wehikułu czasu. Dziś już się kariery z taką muzyką nie zaczyna. No ale KK nie musi, już swój hajs ma. Pewnie gra rzeczywiście dla fanu.
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
MRock (gość, IP: 46.22.168.*), 2021-08-31 13:03:08 | odpowiedz | zgłoś
a z jaką muzyką zaczyna się dzisiaj kariery?

nie rozumiem tej wątpliwości.
re: KK's Priest pokazał teledysk "Raise Your Fists"
PrivateEcoo (gość, IP: 94.240.49.*), 2021-09-01 15:10:32 | odpowiedz | zgłoś
Z taką, która grzeje małolatów, nie wylniałych dziadów. Zasady rokendrola są niezmienne.