zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 lipca 2024

Alice Cooper na jedynym koncercie w Polsce

17.09.2021 20:23  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Alice Cooper ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, w ramach której odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 15 czerwca 2022 roku w "Dolinie Charlotty" koło Słupska. W charakterze gościa specjalnego zaprezentuje się Michael Monroe, współzałożyciel Hanoi Rocks.

Alice Cooper, Brno 26.07.2013, fot. Verghityax
Alice Cooper, Brno 26.07.2013, fot. Verghityax

Alice Cooper promować będzie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "Detroit Stories". Ukazał się on 26 lutego 2021 roku pod banderą earMUSIC. Z myślą o albumie zarejestrowanych zostało piętnaście kompozycji. W sesji nagraniowej, która miała miejsce w "Rustbelt Studios", udział wzięli Wayne Kramer z MC5, Johnny "Bee" Badanjek z Detroit Wheels, Paul Randolph oraz kolektyw Motor City Horns. Produkcją zajął się Bob Ezrin.

Alice Cooper powstało jako zespół w 1964 roku w Phoenix, w jego skład weszli Vince Furnier na wokalu, Glen Buxton na gitarze prowadzącej, Michael Bruce na gitarze rytmicznej i klawiszach, Dennis Dunaway na basie i Neal Smith na perkusji. Grupa odniosła sukces dzięki swojemu trzeciemu longplayowi studyjnemu, pt. "Love It to Death", zaś na szczyt popularności wzniosła się w 1973 roku z albumem "Billion Dollar Babies".

W roku 1975 formacja rozwiązała się, a Vincent Furnier zmienił imię i nazwisko na Alice Cooper i zajął się karierą solową z nowym składem muzyków.

Obecnie skład zespołu Alice Coopera uzupełniają Ryan Roxie, Tommy Henriksen i Nita Strauss na gitarze, Chuck Garric na basie oraz Glen Sobel na perkusji.

Michael Monroe nadal ogrywa "One Man Gang", dziewiąty longplay studyjny w jego karierze solowej. Album trafił do sprzedaży 18 października 2019 roku za sprawą Silver Lining Music. Składający się z dwunastu utworów materiał powstał w "E-Studios" w fińskim Sipoo.

Komentarze
Dodaj komentarz »