zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 października 2021

Teledysk do tytułowego utworu z "Octotanker" Prądu

31.07.2021 14:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Prądu na Facebooku

Zespół Prąd zaprezentował teledysk do tytułowego utworu ze swojego zapowiadanego albumu. "Octotanker" ukaże się 23 września 2021 roku na płytach kompaktowych, nakładem Galactic SmokeHouse. Klip przygotował Marcin Gałkowski.

Wrocławski Prąd powstał w 2009 roku. Po kilku latach poszukiwania odpowiedniego dla siebie stylu i po zmianie wokalisty, w 2016 roku zespół opublikował EP-kę zatytułowaną po prostu "Prąd". Jedynym albumem w dorobku grupy jest "Lot" z 2018 roku, a najnowszą pozycję w dyskografii formacji stanowi wydany 12 kwietnia 2020 roku split z AveCaesar.

W składzie Prądu znajdują się obecnie wokalista i tekściarz Marcin Gałkowski, który działa też w projekcie Blues for Neighbors, gitarzyści Rafał Bielski i Wojciech Szelwicki, basista Tomasz Krymski i perkusista Piotr Krawczyk.

Sesja nagraniowa "Octotanker" odbyła się we wrocławskim "Baikonur Studio", od grudnia 2020 roku do stycznia 2021 roku. Drugi album Prądu, w przeciwieństwie do pierwszego, będzie zawierał utwory z tekstami w języku angielskim. Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Radek Sławuta z "So High Records". Autorem oprawy graficznej jest Kamil "Lupus" Boettcher.

Lista utworów:

1. Bring Me the Head of Nurse Hatchett
2. Octotanker
3. Conan the Astronaut 2
4. Nothing We Know Can Remain
5. I Look Into the Sky
6. Starflow Distraction
7. Lunar Sea
8. Aokigahara

Tagi: Prąd
Komentarze
Dodaj komentarz »