zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Chelsea Wolfe wypuściła "Woodstock" i "Green Altar"

1.10.2021 16:41  autor: Verghityax, źródło: profil Chelsea Wolfe na Facebooku

Chelsea Wolfe wypuściła dwa single: "Green Altar" i cover "Woodstock" Joni Mitchell. Materiał dostępny jest wyłącznie w postaci cyfrowej.

Oba single powstały podczas sesji nagraniowej do "Birth of Violence", jednak ostatecznie nie znalazły się na longplayu. Pierwowzór "Woodstock" pochodzi z albumu "Ladies of the Canyon" Joni Mitchell z 1970 roku.

Dyskografię Chelsea Wolfe zamyka "Birth of Violence", szósty longplay studyjny w jej dorobku. Na jego potrzeby artystka przygotowała jedenaście kompozycji. Produkcją wokalistka zajęła się osobiście, z pomocą Bena Chisholma. Za mastering odpowiada Heba Kadry.

Chelsea Wolfe to amerykańska wokalistka i kompozytorka, łącząca w swojej twórczości doom metal z folkiem, rockiem gotyckim i muzyką eksperymentalną. Pierwsze piosenki nagrywała w wieku dziewięciu lat, korzystając ze studia nagraniowego swojego ojca. Debiutancki album, pt. "Mistake in Parting", artystka zarejestrowała w 2006 roku, była jednak na tyle niezadowolona z jego brzmienia oraz samych kompozycji, że zdecydowała się wyrzucić go do kosza. Po tym doświadczeniu Chelsea Wolfe zrobiła sobie przerwę od muzyki, by w 2010 roku wypuścić swoje pierwsze pełnoprawne wydawnictwo, pt. "The Grime and the Glow".

Komentarze
Dodaj komentarz »