zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 grudnia 2021

Grai, Xificurk i Czort na "Siekiera Feście 2022"

5.10.2021 08:49  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Siekiera Festiwalu na Facebooku

Pierwszym ogłoszonym headlinerem "Siekiera Festu 2022" jest rosyjski Grai. Oficjalnie potwierdzono też, że na imprezie wystąpią zespoły Xificurk i Czort. Wcześniej organizatorzy zapowiedzieli udział grup Warbell, Shodan, Spatial, Det Gamle, Antiflesh, Bestiarum, Horda, Hegony i Unborn Suffer. Impreza odbędzie się od 5 do 7 sierpnia na Polach Osobowickich we Wrocławiu. W sprzedaży znajduje się obecnie I pula karnetów trzydniowych.

Folkmetalowy Grai powstał w 2005 roku w mieście Nabierieżnyje Czełny w Republice Tatarstanu, w Rosji. Początkowo działał jako Raven Blood. Z pierwotnego składu w grupie pozostaje gitarzysta Ruzveld. Obecnie towarzyszą mu: flecistka Aliya, wokalistka Irina, perkusista Ilnur oraz basista Daniel. Na początku lipca 2021 roku zespół poinformował o swoim rozstaniu z gitarzystą i wokalistą Viktorem.

Czwarty, dotychczas ostatni album grupy, zatytułowany "Piepieł" ("Ashes"), ukazał się w 2017 roku. Grai postanowił zagrać na nim ciężej i mniej folkowo niż na wcześniejszych pozycjach w swojej dyskografii.

Blackmetalowy Xificurk działa od 2019 roku. Jego frontman posługuje się pseudonimem Temira De Temirin. Formacja ma w dorobku dwie EP-ki, zatytułowane "1" i "1410".

Czort zadebiutował w styczniu 2018 roku albumem "Czarna Ewangelia". Dwa premierowe utwory blackmetalowej formacji ukazały się 1 listopada 2019 roku na splicie z zespołami Dagorath, Occultum i Mordhell, zatytułowanym "Under the White Flame". "Apostoł", drugi długograj grupy, wydany został w kwietniu 2020 roku.

W ramach trzeciej edycji festiwalu zagrać mają dwadzieścia cztery zespoły. W stosunku do imprezy z 2021 roku, organizatorzy zapowiadają, że większe będą m.in. teren wydarzenia i scena. Bilety na pole namiotowe, w kwocie 30 zł, dostępne będą na bramce. Zakończyła się już sprzedaż karnetów "early bird".

5-7.08.2022 - Wrocław, Pola Osobowickie
Bilety: 240 zł (3-dniowy, I pula) i 120 zł (1-dniowe, I pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »