zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 lipca 2022

Dragon i Wolf Spider zarejestrują występy w Krośnie

6.10.2021 09:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Dragona i Wolf Spider na Facebooku

Polskie zespoły Dragon i Wolf Spider zapowiedziały koncert w Krośnie. Impreza ma się odbyć 9 października 2021 roku w "Rock Klub Iron". Planowana jest rejestracja występów w celu późniejszej publikacji zapisu, potencjalnie w formie splitu.

Oba zespoły wzięły udział w trzech pierwszych edycjach festiwalu "Metalmania". Odbywały się one w kwietniu, w latach 1986, 1987 i 1988, w katowickim "Spodku". Nagrania z występów grup na drugiej i trzeciej edycji opublikowane zostały na splitach.

O imprezie w Krośnie Dragon napisał: "Pragniemy po 35 latach zarejestrować materiał z koncertu, a potem... kto wie, może razem (pamiętacie 'Metalmania '87'), a może osobno go wydać. Zobaczymy, co i jak wyjdzie. Metale, przybywajcie. Wasza energia daje kopa na scenie".

Dragon powstał w Katowicach w 1984 roku. W składzie od początku znajduje się gitarzysta Jarek Gronowski. W 2016 roku doszło do reaktywacji zespołu, po szesnastu latach przerwy w działalności. Najnowszy album grupy, pierwszy od ponad dwóch dekad, nosi tytuł "Arcydzieło zagłady". Materiał ukazał się 19 lutego 2021 roku. W sesji nagraniowej wzięli udział: wokalista Adrian "Fred" Frelich, gitarzysta Jarosław "Gronos" Gronowski, basista i klawiszowiec Krzysztof "Fazee" Oset oraz perkusista Mikołaj Toczko. Na początku czerwca 2021 roku Dragon poinformował, że jest w trakcie komponowania nowego materiału.

Thrashmetalowy Wilczy Pająk powstał w 1985 roku w Katowicach. Trzy lata później zaczął stosować anglojęzyczną nazwę Wolf Spider. W 2011 roku reaktywował się po dwudziestoletniej przerwie. Jego dyskografię zamyka album "V" z 2015 roku. W składzie znajdują się obecnie dwaj ze współzałożycieli - gitarzysta Piotr Mańkowski i basista Mariusz Przybylski - a także perkusistka Beata Polak i wokalista Jan Popławski. Wskutek pandemii COVID-19 przedłużeniu uległa sesja nagraniowa szóstego albumu grupy.

9.10 - Krosno, "Rock Klub Iron"
Wejście: 18:00
Start: 19:00
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »