zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 23 maja 2022

Dragon zagra w Tychach

18.10.2021 14:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Dragona i Mateusza Żyły na Facebooku

Jako gość muzyczny imprezy promującej książkę Mateusza Żyły, zatytułowaną "Metallica Poland 1987. Behind the Iron Curtain", zaprezentuje się zespół Dragon. W koncercie udział ma wziąć również Sebastian Riedel. Wieczór promocyjny odbędzie się 22 października 2021 roku w Tychach.

Książka "Metallica Poland 1987. Behind the Iron Curtain" dotyczy wizyty Metalliki w Polsce w 1987 roku, w ramach której zespół zagrał 10 i 11 lutego w katowickim "Spodku". W tyskim klubie odbędzie się spotkanie z Mateuszem Żyłą oraz ze świadkami opisywanych przez autora wydarzeń. Podczas wieczoru promocyjnego zaprezentowana zostanie też wystawa wykonanych przez Macieja Głowaczewskiego zdjęć dokumentujących pobyt Metalliki w Katowicach.

Dragon powstał w 1984 roku. W składzie katowickiej grupy od początku znajduje się gitarzysta Jarek Gronowski. W 2016 roku doszło do reaktywacji zespołu, po szesnastu latach przerwy w działalności. Najnowszy album Dragona, pierwszy od ponad dwóch dekad, nosi tytuł "Arcydzieło zagłady". Materiał ukazał się 19 lutego 2021 roku. W sesji nagraniowej wzięli udział: wokalista Adrian "Fred" Frelich, gitarzysta Jarosław "Gronos" Gronowski, basista i klawiszowiec Krzysztof "Fazee" Oset oraz perkusista Mikołaj Toczko. Na początku czerwca 2021 roku grupa poinformowała, że jest w trakcie komponowania nowego materiału.

Zespoły Dragon i Wolf Spider, które w drugiej połowie lat 80. wzięły udział w pierwszych edycjach festiwalu "Metalmania", 9 października 2021 roku wystąpiły w "Rock Klub Iron" w Krośnie. Koncert został zarejestrowany w celu późniejszej publikacji zapisu, potencjalnie w formie splitu. Jako goście Dragona, w imprezie wzięli udział Jacek Hiro i Jacek Nowak z formacji Kat & Roman Kostrzewski.

W przygotowanym na koncert w Tychach secie grupa ma sięgnąć dodatkowo po repertuar Metalliki.

22.10 - Tychy, "Riedel Music Club"
Start: 19:00
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż)

Tagi: Dragon
Komentarze
Dodaj komentarz »