zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 grudnia 2021

Bestiarum pokazał okładkę nowego albumu

20.10.2021 08:54  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Bestiarum na Facebooku

Założona w Argentynie grupa Bestiarum pokazała okładkę swojego drugiego albumu nagranego z wokalistką Martą Meger. Materiał nosi tytuł "The Unbreakable Darkness".

Wykonujący melodyjny death metal Bestiarum powstał w 2018 roku w Argentynie z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i producenta Juana Bacha, udzielającego się wcześniej m.in. w Unfear. Z rodakami założyciela w składzie, zespół wydał dwa hiszpańskojęzyczne albumy.

W maju 2020 roku dołączenie do Bestiarum ogłosiła Marta Meger vel Lady Martex - wokalistka działająca na przełomie tysiącleci w polskich zespołach Immemorial, Enter Chaos i Kayzen. Za pośrednictwem Universal Music Group, 18 sierpnia ukazał się nagrany z jej udziałem "Entropy" - pierwszy anglojęzyczny album formacji. W związku z planowaną przeprowadzką Juana Bacha do Europy, w drugiej połowie 2020 roku skład uzupełnili kolejni Polacy: gitarzysta Krzysiek Śniadecki i perkusista Oliver Monticolo - obaj z Godslut - a następnie basista Paweł "Kasko" Kasprzak z grupy Maszyna.

W pierwszej połowie sierpnia 2021 roku Bestiarum poinformował, że skończył pisać materiał na następny album. Kilka dni później rozpoczął sesję nagraniową. Oliver Monticolo wykonał partie perkusji, a Juan Bach - gitar. W przeciwieństwie do "Entropy", teksty na "The Unbreakable Darkness" napisała wokalistka - Marta Meger.

W sierpniu 2022 roku Bestiarum ma wystąpić na trzeciej edycji wrocławskiego "Siekiera Festu". Wśród oficjalnie ogłoszonych już zespołów, z dwudziestu czterech planowanych, znalazły się też Velesar, Zgroza, Grai, Xificurk, Czort, Warbell, Shodan, Spatial, Det Gamle, Antiflesh, Horda, Hegony i Unborn Suffer. Bilety na pole namiotowe, w kwocie 30 zł, dostępne będą na bramce. W sprzedaży jest obecnie I pula karnetów 3-dniowych.

5-7.08.2022 - Wrocław, Pola Osobowickie
Bilety: 240 zł (3-dniowy, I pula) i 120 zł (1-dniowe, I pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »