zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 grudnia 2021

Death Angel wyda koncertowy "The Bastard Tracks"

26.10.2021 20:28  autor: Verghityax, źródło: profil Death Angel na Facebooku

Death Angel zapowiedział premierę koncertowego albumu, zatytułowanego "The Bastard Tracks". Ukaże się on 26 listopada 2021 roku za sprawą Nuclear Blast i dostępny będzie w formacie cyfrowym, CD, Blu-ray oraz analogowym.

Na "The Bastard Tracks" znajdzie się zapis występu, jaki odbył się 22 maja 2021 roku w "Great American Music Hall" w San Francisco.

Lista utworów:

1. Lord of Hate
2. Where They Lay
3. Why You Do This
4. Fallen
5. Absence of Light
6. The Organization
7. Execution / Don't Save Me
8. Succubus
9. It Can't Be This
10. Let the Pieces Fall
11. Faded Remains
12. Volcanic
13. Falling Off the Edge of the World
14. Guilty of Innocence
15. Alive and Screaming

Death Angel powstał w 1982 roku. Kapelę utworzyli Rob Cavestany na gitarze prowadzącej, Dennis Pepa na wokalu i basie, Gus Pepa na gitarze rytmicznej i Andy Galeon na perkusji. Rok później kwartet wydał swoją debiutancką demówkę, pt. "Heavy Metal Insanity". Mark Osegueda, początkowo pełniący rolę technicznego zespołu, został w 1984 roku jego wokalistą. Swój pierwszy koncert w nowym składzie muzycy zagrali w kwietniu 1984 roku przed Megadeth.

Druga demówka formacji, pt. "Kill as One", zwróciła na siebie uwagę wytwórni Enigma. W rezultacie pod jej szyldem światło dzienne ujrzał pierwszy i drugi longplay studyjny kwintetu: "The Ultra-Violence" i "Frolic Through the Park". W roku 1989 Geffen Records wykupiła kontrakt Death Angel, aby wydać ich trzeci album, pt. "Act III". Podczas trasy promującej płytę, autokar zespołu rozbił się w Arizonie. Perkusista Andy Galeon odniósł w wypadku poważne obrażenia, a prognozowane przywrócenie mu sprawności miało zająć ponad rok. Kiedy grupa nie uległa naciskom Geffen Records, aby natychmiastowo zatrudnić nowego bębniarza i wrócić do pracy, wytwórnia porzuciła zespół, co doprowadziło muzyków do zakończenia działalności.

Death Angel reaktywował się w 2001 roku z okazji charytatywnego koncertu "Thrash of the Titans". Gus Pepa, przebywający wówczas poza granicami kraju, nie mógł wziąć udziału w przedsięwzięciu, toteż za jego przyzwoleniem zespół zaangażował na stanowisko gitarzysty Teda Aguilara. Od tego czasu grupa zrealizowała sześć longplayów studyjnych.

Tagi: Death Angel
Komentarze
Dodaj komentarz »