zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 grudnia 2021

Nie żyje Hank von Helvete, były wokalista Turbonegro

20.11.2021 13:01  autor: Verghityax, źródło: profil Hanka von Hell na Facebooku

Hank von Helvete, były wokalista Turbonegro, zmarł 19 listopada 2021 roku. Miał 49 lat. Przyczyna jego śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

Hank von Helvete, materiały prasowe
Hank von Helvete, materiały prasowe

Hank von Helvete przyszedł na świat 15 czerwca 1972 roku jako Hans-Erik Dyvik Husby, w norweskiej wiosce Gravdal. Gdy miał trzy lata, jego rodzina przeniosła się na wyspę Moskenesoya, należącą do archipelagu Lofotów.

Karierę muzyczną rozpoczął w 1993 roku, dołączając do Turbonegro, w którym zastąpił na wokalu Haralda Fossberga. Z grupą Thomasa Seltzera Hank von Helvete zarejestrował trzy longplaye studyjne ("Never Is Forever", "Ass Cobra" i "Apocalypse Dudes"), zanim w 1998 roku musiał udać się na odwyk, co położyło kres istnieniu zespołu.

Reaktywacja Turbonegro z Hankiem von Helvete nastąpiła w 2002 roku. Formacja zrealizowała trzy kolejne longplaye studyjne ("Scandinavian Leather", "Party Animals" i "Retox"), po czym zawiesiła działalność w roku 2010.

Hank von Helvete wznowił działalność muzyczną w 2018 roku, po ponad siedmiu latach milczenia. Pod pseudonimem Hank Von Hell muzyk wydał swoją pierwszą solowę płytę, zatytułowaną "Egomania".

Dyskografię wokalisty zamyka jego drugi album solowy, pt. "Dead". Trafił on do sprzedaży 15 czerwca 2020 roku. Na jego zawartość składa się trzynaście kompozycji, które zarejestrowano w "Crehate Studios", "ES Music", "Melody Studio" i "The Panic Room". Miksami zajęli się Oscar Nilsson i Tom Dalgety, za mastering odpowiada Thomas Johansson. W utworze "Crown" gościnnie wystąpiła Guernica Mancini z grupy Thundermother.

Komentarze
Dodaj komentarz »