zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

Batushka Bartłomieja Krysiuka headlinerem "Siekiera Festu"

24.11.2021 09:15  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Siekiera Festiwalu na Facebooku

Organizatorzy "Siekiera Festu 2022" ogłosili udział w wydarzeniu dowodzonej przez Bartłomieja Krysiuka formacji Batushka. Impreza odbędzie się od 5 do 7 sierpnia na Polach Osobowickich we Wrocławiu. W sprzedaży znajduje się obecnie I pula karnetów trzydniowych.

Pierwotna wersja Batushki rozpoczęła działalność w 2015 roku. Formacja zadebiutowała studyjnym albumem "Litourgiya". Materiał, wydany w grudniu 2015 roku, stanowi połączenie black metalu z prawosławną muzyką cerkiewną. W 2018 roku w zespole doszło do rozłamu, w efekcie którego obecnie działają dwie grupy o tej samej nazwie. Wersja Batushki dowodzona przez Bartłomieja Krysiuka, bez Krzysztofa Drabikowskiego w składzie, opublikowała 12 lipca 2019 roku album "Hospodi". Najnowszą pozycją w dyskografii tego wcielenia formacji jest wydana w limitowanym nakładzie i dostępna tylko na koncertach EP-ka "Marija", zamykająca trylogię, na którą składają się też "Raskol" i "Carju Niebiesnyj".

W ramach trzeciej edycji festiwalu zagrać mają dwadzieścia cztery grupy, z których ujawniono już dwadzieścia jeden. Oprócz polskich zespołów, zapowiedziane zostały występy ukraińskiego Khors, fińskiego Curse upon a Prayer, rosyjskiego Grai i założonego w Argentynie Bestiarum.

5 sierpnia, piątek:
Hegony
Unborn Suffer
Shodan
Anima Damnata
Squash Bowels
Batushka

6 sierpnia, sobota:
Horda
Antiflesh
Xificurk
Stillborn
Khors
Curse upon a Prayer
Arkona

7 sierpnia, niedziela:
Bestiarum
Det Gamle
Spatial
Zgroza
Czort
Velesar
Grai

Nie ogłoszono jeszcze, którego dnia zagra Warbell.

Zakończyła się już sprzedaż karnetów "early bird" na edycję festiwalu w 2022 roku. Bilety na pole namiotowe, w kwocie 30 zł, dostępne będą na bramce.

5-7.08.2022 - Wrocław, Pola Osobowickie
Bilety: 240 zł (3-dniowy, I pula) i 120 zł (1-dniowe, I pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »