zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

Symbolical i Łysa Góra na "Siekiera Feście 2022"

5.12.2021 09:43  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Siekiera Festiwalu na Facebooku

Kolejnymi dwoma zespołami mającymi wziąć udział w "Siekiera Feście 2022" są deathmetalowy Symbolical i folkowo-rockowa Łysa Góra. Impreza odbędzie się od 5 do 7 sierpnia na Polach Osobowickich we Wrocławiu. W sprzedaży znajduje się obecnie I pula karnetów trzydniowych.

Deathmetalowy Symbolical formował się w latach 2012-2013. Grupę utworzyli dwaj członkowie Infernal Death: wokalista i gitarzysta Cymer oraz basista i autor tekstów Charles. Do współpracy zaprosili Daraya - perkusistę znanego m.in. z zespołów Vader i Hunter. Symbolical zadebiutował w kwietniu 2015 roku albumem "Collapse in Agony". Drugi długograj, "Allegory of Death", wydany został w październiku 2018 roku. Za pośrednictwem Sarcophagus Records, utworzonego przez Cymera, 25 grudnia 2021 roku ukaże się minialbum "Igne". Obecnie Symbolical tworzą: Paweł "Cymer" Cymerman jako gitarzysta, wokalista i główny kompozytor, Konrad "Sloq" Słoczyński jako gitarzysta, Dariusz "Daray" Brzozowski jako perkusista i Łukasz "Lukas" Matyja jako basista. Autorem tekstów pozostaje Karol "Charles" Goździk.

Łysa Góra wykonuje połączenie folku i rocka, z domieszką metalu. Oprócz autorskich kompozycji, w repertuarze ma pieśni tradycyjne. W instrumentarium grupy znajdują się m.in. skrzypce. Formacja zadebiutowała albumem "To i hola" z 2014 roku. Jej ostatnim długograjem jest wydany w 2019 roku "Oj dolo", zawierający materiał w aranżacjach na instrumenty akustyczne.

W ramach trzeciej edycji "Siekiera Festu" zagrać ma dwadzieścia pięć grup, z których ujawniono już dwadzieścia trzy. Oprócz polskich zespołów, zapowiedziane zostały występy ukraińskiego Khors, fińskiego Curse upon a Prayer, rosyjskiego Grai i założonego w Argentynie Bestiarum.

5 sierpnia, piątek:
Hegony
Unborn Suffer
Shodan
Anima Damnata
Squash Bowels
Batushka

6 sierpnia, sobota:
Horda
Antiflesh
Xificurk
Stillborn
Symbolical
Khors
Curse upon a Prayer
Arkona

7 sierpnia, niedziela:
Warbell
Bestiarum
Det Gamle
Spatial
Zgroza
Czort
Velesar
Grai

Nie ogłoszono jeszcze, którego dnia zagra Łysa Góra.

Zakończyła się już sprzedaż karnetów "early bird" na edycję festiwalu w 2022 roku. Bilety na pole namiotowe, w kwocie 30 zł, dostępne będą na bramce.

5-7.08.2022 - Wrocław, Pola Osobowickie
Bilety: 240 zł (3-dniowy, I pula) i 120 zł (1-dniowe, I pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »