zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 20 stycznia 2022

Ruszyła przedsprzedaż karnetów na "Rock na Bagnie 2022"

7.12.2021 09:24  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil Rocka na Bagnie na Facebooku

Do sprzedaży trafiła I pula karnetów na dwunastą edycję festiwalu "Rock na Bagnie". Kolejnymi wykonawcami, których udział w wydarzeniu ogłoszono, są Valery Mess, Qulturka, Gorgonzolla, Darek Dusza i Demony, Max Cady, Transgresja, Oyate, Pull the Wire i Karcer. Wcześniej organizatorzy zapowiedzieli występy zespołów Psycho Beets, Cała Góra Barwinków i Absolute Beginners. Impreza ma się odbyć od 1 do 2 lipca 2022 roku przy plaży miejskiej w Goniądzu, w województwie podlaskim.

W skład punkowego Valery Mess wchodzą: basista Bolo, perkusista Perełka oraz gitarzysta i wokalista Camel - muzycy znani też m.in. z zespołów Abaddon, Upside Down i Good 4 Nothing. W listopadzie 2014 roku odbył się debiut sceniczny tercetu. Po demówce i EP-ce, w 2017 roku grupa wydała swój pierwszy album, zatytułowany "Granice absurdu". Drugi, "Tonie mój kraj", ukazał się w październiku 2021 roku.

Qulturka powstała w 1995 roku w Pile. Początkowo zespół działał jako Kulturka. Nazwę zmienił w 2006 roku. Grupa wykonuje punk rocka z domieszką ska. Pod koniec września 2021 roku zaprezentowała singiel "Ogień" będący zapowiedzią nowego albumu - pierwszego od czasu "Ekg" z 2015 roku.

Warszawska Gorgonzolla istnieje od 2013 roku. W dorobku ma dwa albumy studyjne: "Eksploatowani" i "Konsumpcja". W przygotowaniu jest trzeci, promowany udostępnionym w sierpniu 2021 roku singlem "Potwór z szafy". Kapela działa jako sekstet z dwojgiem wokalistów.

Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów Darek Dusza rozpoczął karierę muzyczną pod koniec lat 70. Znany jest m.in. z zespołów Śmierć Kliniczna, Absurd, Darmozjady, DiM i Redakcja oraz ze współpracy z Ireneuszem Dudkiem i Dżemem. W kwietniu 2021 roku ogłosił założenie nowej formacji, o nazwie Darek Dusza i Demony. Stylistycznie zespół ma się poruszać m.in. po post-punku i punk rocku. W jego repertuarze znajdują się utwory wcześniejszych grup współtworzonych przed Darka Duszę, w tym opublikowana na początku listopada nowa aranżacja "Naokoło" Absurdu. W składzie zespołu, oprócz gitarzysty, znajdują się obecnie: wokalistka Paulina Paleczna, perkusista Doktor Maupa oraz basista Mateusz Trybulec, który zastąpił Pawła Swobodę.

Zespół Max Cady powstał w 2012 roku w Lublinie. Grupa wykonuje street punk i hardcore. W kwietniu 2020 roku wydała album "Miasto" zawierający dwanaście utworów, w tym dwa covery - formacji Blitz i Bishops Green.

Alternatywnorockowa Transgresja została założona w 2015 roku w Dąbrowie Górniczej. We wrześniu 2017 roku wydała minialbum "Spokój znajdzie niewielu". Wyróżniająca się oprawą wizualną koncertów formacja z powodzeniem zaprezentowała się w kilku przeglądach, w tym w 2018 roku dotarła do półfinału programu telewizyjnego "Mam talent". Nakładem S.P. Records 15 marca 2019 roku ukazał się, nagrany w "Hertz Studio", album "Brak równowagi". Jesienią 2020 roku opublikowane zostały utwory "Pragnę więcej" i "Iluzja ograniczenia". Single zwiastują kolejny album zespołu.

Nawiązujący do kultur indiańskich Oyate odbył jesienią 2020 roku sesję nagraniową, której efektem był "Uff...". Debiutancki album punkowej grupy ukazał się w marcu 2021 roku za pośrednictwem Pasażer Records. Członkowie Oyate wcześniej związani byli m.in. z zespołem Plebania.

Pull the Wire to punkrockowy zespół z Żyrardowa. Jego najnowszy album, zatytułowany "Życie to western", miał premierę 2 lipca 2021 roku, półtorej dekady po rozpoczęciu przez grupę działalności.

Punkrockowy Karcer powstał w 1982 roku w Słupsku. Na 2022 rok zespół zapowiada premierę nowego albumu.

Z powodu trudności organizacyjnych związanych z pandemią COVID-19, udział w edycji "Rocka na Bagnie" w 2021 roku odwołały brytyjskie formacje UK Subs i Alvin Gibbs & the Disobedient Servants. Organizatorzy zapowiedzieli wówczas, że zespoły wystąpią na festiwalu w 2022 roku.

Komplet wykonawców "Rocka na Bagnie 2022" ogłoszony ma zostać w lutym. Oprócz występów muzycznych zapowiadane są pokazy kinowe i spotkania.

Dla mieszkańców Goniądza, po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego zameldowanie na terenie gminy, cena karnetu wynosi 100 zł.

1-2.07.2022 - Goniądz
Karnety 2-dniowe: 160 zł (do stycznia), 170 zł (luty i marzec), 180 zł (od kwietnia do czerwca) i 190 zł (w dniu imprezy)
Bilety 1-dniowe: 100 zł (w dniu imprezy)

Komentarze
Dodaj komentarz »