zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

Velesar pokazał "Polny wiatr"

7.12.2021 12:45  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil Velesara na Facebooku

Folkmetalowy projekt Velesar opublikował teledysk do "Polnego wiatru". Realizacją klipu zajęła się Oliwia Moroń. Album "Szczodre gody", z którego pochodzi utwór, ukazał się 1 października 2021 roku na płytach kompaktowych i w formie cyfrowej.

Wokalista i gitarzysta Marcin "Velesar" Wieczorek od początku wieku udzielał się kolejno w metalowym Goddess of Sin, folkmetalowym Radogost i thrashmetalowym River of Time. W 2018 roku w Cieszynie muzyk stworzył nowy projekt folkmetalowy, nazwany po prostu Velesar. Jego debiutancki album, zatytułowany "Dziwadła", ukazał się 6 lipca 2019 roku. Zaproszenia do udziału w nagraniach przyjęli m.in. Dawid Holona, Łukasz Obiegły, Marcin "Froncek" Frąckowiak, Adam Kłosek, Dziewanna, Jagoda Połednik, Iga Suchara, Katarzyna Babilas i Zuzanna Bornikowska. Marcin Wieczorek, odpowiedzialny za aranżacje, muzykę i tekst, wziął na siebie obowiązki wokalisty.

W lutym 2021 roku muzycy Velesara weszli do "No Fear Records" w Rybniku w celu zarejestrowania materiału na drugi długograj. Oprócz członków grupy w sesji nagraniowej, jako goście, udział wzięli: flecistka Hanka Osifova z czeskiego zespołu Wolfarian, Katarzyna Bromirska i Mikołaj Rybacki z formacji Percival Schuttenbach, basista Adam Kłosek współpracujący dotychczas m.in. z Helroth, perkusista Grzegorz Stempel z River of Time oraz wokalistka Malwina Szałęga vel Malvina Victoria. Autorem materiału jest Marcin Wieczorek. Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Krzysztof "Leon" Lenard. Za produkcję odpowiadał Velesar. Okładkę przygotował Krzysztof Kowalik.

Lista utworów:

1. Krocząc za głosem praojców (intro)
2. Zmora
3. Swaćba
4. Ognie Swaroga
5. Szczodre gody
6. Krwawy los
7. Polny wiatr
8. Śpiew Juraty (szanta bałtycka)
9. Przegrana sprawa (dumka słowiańska)
10. Modły
11. Radecznica

Obecnie w składzie zespołu znajdują się: wokalista Marcin "Velesar" Wieczorek, flecistka Katarzyna Babilas, skrzypaczki Iga Suchara i Ewa Kozieł, gitarzyści Dawid Holona i Piotr "Ave" Pobłocki, basista Michał Pruszowski i perkusista Łukasz Obiegły.

W sierpniu 2022 roku formacja ma wystąpić na trzeciej edycji "Siekiera Festu", ostatniego dnia imprezy. Potwierdzono też udział w wydarzeniu grup: Hegony, Unborn Suffer, Shodan, Anima Damnata, Squash Bowels, Batushka Bartłomieja Krysiuka, Horda, Antiflesh, Xificurk, Stillborn, Symbolical, Khors, Curse upon a Prayer, polska Arkona, Warbell, Bestiarum, Det Gamle, Spatial, Zgroza, Czort, Grai i Łysa Góra. Zakończyła się już sprzedaż karnetów "early bird". Bilety na pole namiotowe, w kwocie 30 zł, dostępne będą na bramce.

5-7.08.2022 - Wrocław, Pola Osobowickie
Bilety: 240 zł (3-dniowy, I pula) i 120 zł (1-dniowe, I pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »