zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

The Cure na dwóch koncertach w Polsce

7.12.2021 19:49  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

The Cure zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której dwukrotnie wystąpi w Polsce. 20 października 2022 roku zespół zagra w "Tauron Arenie" w Krakowie, a 21 października w "Atlas Arenie" w Łodzi.

The Cure promować będzie swój czternasty longplay studyjny - tytuł i data premiery nie są jeszcze znane. W wywiadzie udzielonym "Rolling Stone", w marcu 2019 roku, Robert Smith powiedział, że zespół przygotował kilkanaście długich kompozycji, z których każda liczy sobie ponad 10 minut. Dwa lata później wokalista poinformował, że zespół planuje podzielić materiał i wypuścić go jako dwa odrębne wydawnictwa.

Dyskografię The Cure zamyka album "4:13 Dream" z 2008 roku. Materiał składał się z trzynastu piosenek, był rejestrowany na przestrzeni lat 2006 - 2008. Od czasu ukazania się wydawnictwa w formacji nastąpiły dwie zmiany personalne: odszedł gitarzysta Porl Thompson, jego miejsce zajął Reeves Gabrels; ponadto w 2011 roku do grupy powrócił klawiszowiec Roger O'Donnell.

The Cure powstał w 1978 roku, w brytyjskim Crawley - wcześniej grupa funkcjonowała jako Easy Cure, jednak nieporozumienia na tle muzycznym z Porlem Thompsonem, a także utrata kontraktu z wytwórnią Hansa, skłoniły Roberta Smitha do zmiany nazwy. Pierwotny skład The Cure utworzyli Robert Smith, Lol Tolhurst i Michael Dempsey. Swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "Three Imaginary Boys", muzycy wydali 8 maja 1979 roku. Drugi album w karierze formacji, "Seventeen Seconds", wiązał się z przyjęciem przez zespół nowej, mroczniejszej estetyki, która miała silny wpływ na styl i rozwój subkultury gotyckiej. Sukces komercyjny The Cure osiągnął dopiero po premierze swojego piątego longplaya studyjnego, pt. "The Top".

Przez cały czas działalności grupy, jedynym stałym członkiem The Cure pozostaje Robert Smith.

Nadchodzące koncerty The Cure otwierać będzie szkocka formacja The Twilight Sad. Zespół Jamesa Grahama i Andy'ego MacFarlane'a nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "It Won/t Be Like This All the Time". Ukazał się on w 2019 roku.

Przedsprzedaż biletów na polskie koncerty The Cure - dla klientów banku Citi Handlowy - ruszy 8 grudnia 2021 roku o godzinie 10:00. Na portalu Ticketmaster wejściówki dostępne będą 9 grudnia o godzinie 10:00. Sprzedaż ogólna rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: The Cure na dwóch koncertach w Polsce
Diobeł (gość, IP: 5.184.237.*), 2021-12-08 10:32:13 | odpowiedz | zgłoś
Ja się pytam po co oni tak ciągle koncertują miał być nowy album i dalej go nie ma ehh...