zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 grudnia 2022

Śmierć wydaje "Paranoję"

11.12.2021 19:55  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Śmierci na Facebooku i strona WWW Nikt Nic Nie Wie

Drugi album szwedzkiej grupy Śmierć, zatytułowany "Paranoja", został 27 listopada 2021 roku udostępniony w formie cyfrowej, za pośrednictwem Nikt Nic Nie Wie. Na płytach winylowych wytwórnia wypuściła materiał 29 listopada, a premierę na kompaktowych zaplanowała na 13 grudnia.

Posłuchaj "Paranoi".

Grupę Śmierć założyli wiosną 2017 roku w Sztokholmie muzycy znani z kapel Idiot Ikon, Imperial Leather, Abductee S.D., Clutches i Stockholm Pigs. Chcąc złożyć hołd takim punkrockowym zespołom, jak Dezerter, Post Regiment i Homomilitia, wokalistka Ninka zdecydowała się śpiewać po polsku. Debiutancki album formacji, zatytułowany "Godzina pusta", wydała 3 września 2018 roku wytwórnia Nikt Nic Nie Wie. Skład grupy dopełniają Krisse na gitarze, Calle na basie i Sumo na perkusji.

Jesienią 2019 roku Śmierć poinformowała, że nagrywa drugi album. Sesja odbyła się w "Communichaos Media Clay Station". Za rejestrację i miksy odpowiada Kenko. Trzy utwory - "Instrukcja", "Teledemokracja" i "Muren" - zostały w marcu 2021 roku udostępnione jako EP-ka "Instrukcja". Za inspiracje podczas pisania materiału na album "Paranoja" posłużyła m.in. twórczość zespołów Deuter, Siekera, Maaanam i Kult, "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza, a także szwedzka poezja - autorstwa Yolandy Aurory Bohm Ramirez.

Lista utworów:

1. Instrukcja
2. Muren
3. Yxan
4. Frustracja
5. Teledemokracja
6. Słowa
7. Paranoja

Tagi: Śmierć
Komentarze
Dodaj komentarz »