zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 grudnia 2022

Śmierć prezentuje "Prawdę"

22.11.2022 10:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Śmierci na Facebooku

Szwedzki zespół Śmierć opublikował wideoklip do utworu "Prawda". Kompozycja pochodzi z tak samo zatytułowanego minialbumu, udostępnionego 20 listopada 2022 roku w formie cyfrowej za pośrednictwem wytwórni Nikt Nic Nie Wie.

Grupę Śmierć założyli wiosną 2017 roku w Sztokholmie muzycy znani z kapel Idiot Ikon, Imperial Leather, Abductee S.D., Clutches i Stockholm Pigs. Chcąc złożyć hołd takim punkrockowym zespołom, jak Dezerter, Post Regiment i Homomilitia, wokalistka Ninka zdecydowała się śpiewać po polsku - w języku kraju, w którym studiowała w latach 90. Formacja ma w dorobku dwa albumy: "Godzina pusta" ukazała się we wrześniu 2018 roku, a "Paranoja" - w listopadzie 2021 roku. Oba wydane zostały przez wytwórnię Nikt Nic Nie Wie. Skład grupy dopełniają Krisse na gitarze, Calle na basie i Sumo na perkusji.

Materiał na "Prawdę" zarejestrowany został w maju 2022 roku w studiu nagraniowym należącym do Jockego z zespołu Wolfbrigade. W tym samym miesiącu muzyk wykonał tam też miksy i mastering.

Lista utworów:

1. Prawda
2. Dowiemy się
3. Kuren

Tagi: Śmierć
Komentarze
Dodaj komentarz »