zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Sabaton wypuścił singiel "Soldier of Heaven"

8.01.2022 09:52  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Sabaton wypuścił "Soldier of Heaven", drugi singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "The War to End All Wars". Wydawnictwo ukaże się 4 marca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast.

Na "The War to End All Wars" znajdzie się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Black Lounge Studios". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Jonas Kjellgren.

Lista utworów:

1. Sarajevo
2. Stormtroopers
3. Dreadnought
4. The Unkillable Soldier
5. Soldier of Heaven
6. Hellfighters
7. Race to the Sea
8. Lady of the Dark
9. The Valley of Death
10. Christmas Truce
11. Versailles

Poprzedni longplay studyjny Sabatona, "The Great War", trafił do sprzedaży 19 lipca 2019 roku, pod banderą Nuclear Blast Records. Jest to album konceptualny, poświęcony w całości I wojnie światowej. W celu zarejestrowania materiału zespół wszedł 11 listopada 2018 roku do studia "Black Lounge", gdzie przez trzy miesiące pracował pod okiem Jonasa Kjellgrena. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum. W kompozycji "In Flanders Fields" za tekst posłużył wiersz Johna McCrae, kanadyjskiego żołnierza i medyka, który napisał go 3 maja 1915 roku na cześć swojego towarzysza broni Alexisa Helmera. Ten ostatni poległ dzień wcześniej w II bitwie pod Ypres.

Sabaton powstał w 1999 roku w Falun. Od początku trzon formacji stanowią Joakim Broden i Par Sundstrom. Teksty zespołu dotyczą w większości tematu wojny oraz wydarzeń historycznych. Przełom dla zespołu nastąpił wraz z wydaniem jego czwartego longplaya studyjnego, pt. "The Art of War".

Przypominamy, że formacje Sabaton, The Hu i Lordi zapowiedziały europejską trasę koncertową, pod szyldem "The Tour to End All Tours". W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce, odbędzie się on 4 kwietnia 2022 roku w "Tauron Arenie" w Krakowie.

Tagi: Sabaton, The Hu, Lordi
Komentarze
Dodaj komentarz »