zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 stycznia 2022

Sphere udostępnia "I Am Death Incarnate"

12.01.2022 16:46  autor: Verghityax, źródło: profil Sphere na Facebooku

Deathmetalowy Sphere udostępnił "I Am Death Incarnate", pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Blood Era". Premiera płyty planowana jest na 6 maja 2022 roku, nakładem Deformeathing Production.

Na "Blood Era" znajdzie się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "JNS Studio", pod okiem Pawła Grabowskiego. W sesji nagraniowej gościnnie wziął udział Damien Boynton z Desolation. Okładkę przygotował Michał Kaczkowski z Cursed Art.

Lista utworów:

1. The Age of Contempt
2. Conquer the Christians
3. Blood Era
4. Eternal War
5. Scars of Sanctity
6. Heralds of Pestilence
7. Icon of Sin
8. I Am Death Incarnate
9. Nails

W 2020 roku w zespole nastąpiły zmiany personalne: Betona na basie zastąpił Ufo, do składu dołączył też nowy wokalista, Visnia. W roku 2021 z kapelą pożegnał się gitarzysta Radek Rączka. Jego miejsce zajął Carlos Lichman.

Sphere rozpoczął działalność w 2002 roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzała pierwsza demówka grupy, zatytułowana "Spiritual Dope". W roku 2007 do sprzedaży trafił debiut deathmetalowców, pt. "Damned Souls Rituals". Kolejny album, "Homo Hereticus", ukazał się w roku 2012.

Dyskografię kapeli zamyka "Mindless Mass", trzeci longplay studyjny w dorobku muzyków. Materiał został zarejestrowany w "Sound Division Studio" w lipcu 2014 roku, pod okiem Filipa Hałuchy. Na płytę trafiło łącznie czternaście utworów. W jednym z nich, "Leash", wystąpił gościnnie Jacek Hiro. Premiera "Mindless Mass" odbyła się 19 czerwca 2015 roku nakładem Deformeathing Production.

Tagi: Sphere
Komentarze
Dodaj komentarz »