zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 sierpnia 2022

Jarun na zimowym "Niech Cisza Milczy"

12.01.2022 16:59  autor: Verghityax, źródło: profil "Niech Cisza Milczy" na Facebooku

W składzie zimowej edycji "Niech Cisza Milczy" zespół Jarun zastąpił Banishera. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia 2022 roku w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej. Wcześniej swój udział potwierdziły Besatt, Doomas, Zgroza, Planet Hell i Hellfuck.

Jarun przyjedzie z materiałem ze swojego czwartego albumu studyjnego, zatytułowanego "Rok spokojnego słońca". Premiera płyty odbyła się 21 maja 2021 roku, pod egidą Godz Ov War Productions. Szatę graficzną wykonał Damian Szpiłyk.

Poprzedni album Jaruna, pt. "Sporysz", zarejestrowany został w maju 2017 roku. "Sporysz" to pierwsze dokonanie formacji z wokalistą Mateuszem Kujawą z grupy Strzyga. Dołączył on do Jaruna w 2017 roku, zajmując miejsce po Mephie. Płyta ukazała się 22 grudnia 2017 roku za sprawą Arachnophobia Records.

Besatt promować będzie swój jedenasty longplay studyjny, pt. "Supreme and True at Night". Materiał - na CD, kasecie magnetofonowej i w formacie cyfrowym - opublikowany został 27 sierpnia 2021 roku za sprawą Witching Hour Productions. Sesja nagraniowa odbyła się w pierwszej połowie maja 2021 roku w białostockim "Hertz Studio". Autorem okładki albumu jest Marcelo Vasco.

Blackmetalowy Besatt powstał w 1991 roku w Bytomiu. Jedynym członkiem łączącym wszystkie dotychczasowe składy jest basista i wokalista Beldaroh. Obecnie towarzyszą mu gitarzyści Astaroth i Colossus oraz perkusista Exernus. Zespół ma w dorobku między innymi jedenaście longplayów studyjnych i kilka splitów.

W styczniu 2021 roku słowacki Doomas zapowiedział premierę swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "R'lyeh". Wydawnictwo ukaże się w 2022 roku. Sesja nagraniowa do "R'lyeh" rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku w "Gothoom Studio". Okładkę przygotował Nestor Avalos.

Doomas powstał w 2006 roku w słowackiej miejscowości Nova Bana. Od początku przewodzi mu basista i wokalista Peter Betko, który jest również organizatorem festiwalu "Gothoom Open Air Fest". Skład obecnie uzupełniają Kalmi i Noro Bajzat na gitarze oraz Erik Sabo na perkusji.

Blackmetalowa Zgroza przyjedzie ze swoim pierwszym longplayem studyjnym, pt. "Życie to zmysł, o którym zapomniano". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zespół wydał 24 grudnia 2020 roku.

Planet Hell promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Mission Two". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 9 listopada 2019 roku za sprawą Mad Lion Records. Materiał na "Mission Two" nagrany został w "DMB Studio" w Bielsku-Białej. Za realizację odpowiada Dominik Wawak. Podobnie jak debiutancki "Mission One", tak i jego następca jest albumem konceptualnym, inspirowanym najsłynniejszą powieścią Stanisława Lema, pt. "Solaris".

Hellfuck to zespół wykonujący mieszankę thrash i speed metalu w starym stylu. W skład kapeli wchodzą muzycy Embrional, Azarath, Stillborn, F.A.M. i Squash Bowels.

15.01 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Start: 17:00
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »