zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Ghost wyda album "Impera"

22.01.2022 13:38  autor: Verghityax, źródło: profil Ghost na Facebooku

Ghost zapowiedział premierę swojego piątego longplaya studyjnego, zatytułowango "Impera". Ukaże się on 11 marca 2022 roku, za sprawą Loma Vista Recordings. Jednocześnie zespół wypuścił teledysk do singla "Call Me Little Sunshine".

Obraz wyreżyserował Matt Mahurin.

Na "Impera" znajdzie się dwanaście kompozycji, w tym singiel "Hunter's Moon", który wcześniej znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Halloween Kills". Materiał wyprodukował Klas Ahlund, za miksy odpowiada Andy Wallace. W sesji nagraniowej udział wzięli gitarzysta Fredrik Akesson z Opeth oraz pianista Martin Hederos. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

Lista utworów:

1. Imperium
2. Kaisarion
3. Spillways
4. Call Me Little Sunshine
5. Hunter's Moon
6. Watcher in the Sky
7. Dominion
8. Twenties
9. Darkness at the Heart of My Love
10. Griftwood
11. Bite of Passage
12. Respite on the Spital Fields

Ostatni longplay studyjny Ghost, pt. "Prequelle", ukazał się 1 czerwca 2018 roku nakładem Loma Vista Recordings. Zawartość krążka to dziesięć kompozycji, które muzycy zarejestrowali pod okiem Toma Dalgety'ego. Za miksy odpowiada Andy Wallace. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak, wieloletni współpracownik zespołu.

W sierpniu 2017 roku Tobias Forge oznajmił publicznie na antenie szwedzkiej radiostacji P1, że to on wykreował Ghost i postać Papy Emeritusa, w którą wcielał się na scenie. Kilka miesięcy wcześniej - w kwietniu 2017 roku - byli członkowie Ghost pozwali Tobiasa Forge o nieuczciwy podział zysków z tytułu sprzedaży płyt i koncertów.

Tagi: Ghost
Komentarze
Dodaj komentarz »