zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Faust udostępnił zapis występu w Warszawie

9.02.2022 14:04  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Fausta na Facebooku

Pracujący nad kolejnym albumem Faust udostępnił wykonany wielokamerowo zapis swojego występu, który odbył się 17 września 2021 roku w klubie "Voodoo" w Warszawie. Koncert stanowił część trasy z zespołami Dragon i Destroyers. Grupa wykonywała wówczas na żywo materiał z albumu "Wspólnota brudnych sumień".

Polski zespół Faust powstał w 1996 roku w Wyszkowie. Do 2004 roku wydał demo "Sen" oraz albumy "Król Moru i Perła" i "Misantropic Supremacy". Po kilkunastoletniej przerwie, grupa powróciła w 2019 roku. W październiku ukazał się trzeci album zespołu, zatytułowany "Wspólnota brudnych sumień". W sesji nagraniowej udział wzięli: wokalista Maciej Bartkowski, gitarzyści Tomasz "Kaman" Dąbrowski i Krzysztof Załęski, klawiszowiec Dariusz Ojdana, perkusista Paweł "Pavulon" Jaroszewicz oraz basista Mariusz "Gajos" Gajewski. Następnie zespół zajął się przygotowywaniem wznowień swojego dorobku na płytach winylowych.

Grupę tworzą obecnie Maciej Bartkowski, Tomasz Dąbrowski, Paweł Jaroszewicz, Dariusz Ojdana, Szymon Grzemski i Krzysztof Słowikowski. W grudniu 2021 roku Faust zakończył rejestrację partii instrumentalnych na swój kolejny album. Udział w sesji nagraniowej w "Heinrich House Studio" wzięła m.in. Karolina Matuszkiewicz. Oprawę graficzną przygotowuje Anna Malesińska. Szczegóły nowej pozycji w swojej dyskografii grupa ma ogłosić w marcu 2022 roku.

Tagi: Faust
Komentarze
Dodaj komentarz »