zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 listopada 2023

Wspólne koncerty Death Has Spoken i Obsidian Mantry

9.02.2022 16:39  autor: Verghityax, źródło: profil Death Has Spoken na Facebooku

Formacje Death Has Spoken i Obsidian Mantra zapowiedziały serię wspólnych koncertów. Odbędą się one 26 marca 2022 roku w Toruniu, 9 kwietnia w Wodzisławiu Śląskim, 10 kwietnia w Katowicach, 13 maja w Łodzi i 14 maja w Płocku. W wybranych miastach występy otwierać będą Backbone i Okrutnik.

Death Has Spoken promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Call of the Abyss". Na płycie znalazło się siedem kompozycji, które Death Has Spoken zarejestrował w "HiGain Studio". Nad produkcją czuwali Janusz Grabowski oraz Marcin Grygoruk, gitarzysta kapeli. Za miksy i mastering odpowiada Janusz Grabowski. Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 1 listopada 2021 roku za sprawą Ossuary Records.

Death Has Spoken powstał w 2017 roku. W jego skład weszli muzycy z Białegostoku i Warszawy. Składający się z sześciu utworów, materiał na debiutancki "Fade" zarejestrowany został w "Spectral Sound Studio" w składzie: Maciej Chodynicki na basie, Karol Pogorzelski na wokalu i gitarze oraz Tomasz Szczubełek na drugiej gitarze. Z uwagi na brak stałego perkusisty, partie bębnów nagrał gościnnie Marcin Mentel. Premiera "Fade" miała miejsce 1 sierpnia 2017 roku. Obecnie stanowisko perkusisty piastuje Mikołaj Kupczyński.

Poznańska grupa Obsidian Mantra, po trzech latach studyjnego milczenia, powróciła ze swoim drugim albumem, zatytułowanym "Minds Led Astray". Jego premiera miała miejsce 27 listopada 2020 roku. Na "Minds Led Astray" znalazło się dziesięć kompozycji. Sesja rozpoczęła się od nagrania partii perkusyjnych w "Nebula Studio", we wrześniu 2019 roku. Gitary zarejestrowano miesiąc później w "Zed Studio", natomiast ścieżki wokalne powstały w "Decybelia Studio", w maju 2020 roku. Miksy i mastering wykonał Tomasz Zalewski, za projekt okładki odpowiada Viktor Sukhochev.

Warszawska formacja Backbone zapowiedziała premierę albumu studyjnego, zatytułowanego "Embracing Dissolution". Wydawnictwo ukaże się 21 marca 2022 roku. Na longplayu znajdzie się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Kongo Studio". W utworze "Starflesh" gościnnie zaśpiewał Bartosz Nauman z Taxi Caveman i Trupa. Za miksy i mastering odpowiada Jacek Stasiak. Okładkę przygotował Radosław Kurzeja.

Backbone rozpoczął działalność w 2012 roku, łącząc w swojej twórczości sludge i doom metal. W maju 2015 roku zespół wypuścił swoją pierwszą EP-kę, zatytułowaną "Omega Wave". Po sześciu latach milczenia kwartet wrócił ze swą drugą EP-ką, pt. "Grey Foundations of Stone".

W styczniu 2022 roku Okrutnik wypuścił singiel, zatytułowany "Gnij ścierwo". Utwór powstał w "Tvvardovvian Barn Studios", mastering wykonano w "HiGain Studio". Okładkę przygotowała Sandra Kubacka. "Gnij ścierwo" to drugi singiel Okrutnika nagrany z nowym wokalistą. Michała Dryjańskiego zastąpił w 2021 roku Marcin Kulik.

Okrutnik powstał w 2018 roku w Wielkopolsce, łącząc wpływy speed, heavy i black metalu. Rok później formacja zadebiutowała singlem "Portret trumienny, a na grobach kwiaty".

26.03 - Toruń, "Dwa Światy" (+ Okrutnik)
9.04 - Wodzisław Śląski, "Amber" (+ Okrutnik)
10.04 - Katowice, "Katofonia" (+ Okrutnik)
13.05 - Łódź, "Wooltura" (+ Backbone)
14.05 - Płock, "Rock 69" (+ Backbone)

Komentarze
Dodaj komentarz »