zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Candlemass, Sinister i Master na "Symbolic Open Air"

12.04.2022 16:26  autor: Verghityax, źródło: profil "Symbolic Open Air" na Facebooku

Organizator czeskiego "Symbolic Open Air" ogłosił skład tegorocznej odsłony wydarzenia, która odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 2 lipca. Na festiwalu zagrają między innymi Candlemass, Sinister, Master, Convulse, Hypnos i Wombbath. "Symbolic Open Air 2022" dojdzie do skutku w miejscowości Topolna nieopodal miasta Uherske Hradiste.

Dyskografię Candlemass zamyka EP-ka "The Pendulum", na której znalazły się niepublikowane wcześniej utwory, zrealizowane przez zespół podczas sesji nagraniowej do "The Door to Doom". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 marca 2020 roku za sprawą Napalm Records.

"The Door to Doom" to dwunasty longplay studyjny w dorobku Candlemass. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował osiem autorskich kompozycji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 lutego 2019 roku za sprawą Napalm Records. Jest to pierwsze dokonanie grupy z wokalistą Johanem Langquistem od czasu "Epicus Doomicus Metallicus" z 1986 roku.

Johan Langquist dołączył do Candlemass w 1986 roku na potrzeby sesji nagraniowej do debiutanckiego longplaya, pt. "Epicus Doomicus Metallicus". Materiał zarejestrowany został w "Thunderload Studios", produkcją zajął się Ragne Wahlquist z Heavy Load. Płyta trafiła do sprzedaży 10 czerwca 1986 roku za sprawą Black Dragon Records. Pomimo licznych prób, muzykom Candlemass nie udało się wówczas zatrzymać Johana Langquista w kapeli. Wkrótce Szwedzi zaangażowali na stanowisko wokalisty Messiah Marcolina.

Holenderski Sinister nadal ogrywa swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "Deformation of the Holy Realm". Jego premiera odbyła się 29 maja 2020 roku, nakładem Massacre Records. Oprócz Aada Kloosterwaarda, w sesji wzięli udział perkusista Toep Duin oraz - jako gitarzysta i basista - Ghislain van der Stel. Na promujących album koncertach skład uzupełniać będą gitarzysta Walter Tjwa i basista Bram Willems.

Sinister powstał w 1988 roku w Schiedam pod Rotterdamem. Grupa wielokrotnie zmieniała skład. Jedynym stałym członkiem jest Aad Kloosterwaard, który do zawieszenia przez zespół w 2003 roku działalności był jego perkusistą, a po reaktywacji dwa lata później przeszedł na stanowisko wokalisty.

Dyskografię Mastera zamyka koncertowy album "Alive in Athens". Jego premiera odbyła się 30 września 2020 roku. Znalazł się na nim zapis występu, który miał miejsce 8 maja 2016 roku w klubie "Modu" w Atenach.

Master powstał w 1983 roku w Chicago z inicjatywy basisty i wokalisty Paula Speckmanna oraz perkusisty Billa Schmidta. Wcześniej obaj muzycy udzielali się w War Cry, który opuścili, aby tworzyć agresywniejszą muzykę, inspirowaną dokonaniami Motorhead, Venom i Slayer. Przez długi czas duet borykał się ze znalezieniem odpowiedniego gitarzysty, ostatecznie zaangażowany został Chris Mittleburn. Jako trio Amerykanie nagrali swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Master".

Od tego czasu Paul Speckmann pozostaje jedynym stałym członkiem grupy. W roku 1999 dołączył do czeskiego Krabathora i wkrótce przeniósł się do czeskiego miasta Uherske Hradiste. Obecnie skład Mastera uzupełniają gitarzyści Alex "93" Nejezchleba i Pat Shea oraz perkusista Ruston Grosse.

Na "Symbolic Open Air 2022" zagrają Candlemass, Sinister, Master, Convulse, Hypnos, Wombbath, Liquid Graveyard, Repulsive Vision, Symbtomy, When Nothing Remains, Moribund Oblivion, Hateful Agony, Dawn of Obliteration, Angerseed, Tortharry, Concrete Icon, Bloodride, Unfocused, Melancholy Pessimism, Mindwork, Resurrected, Shaark, Sectesy, Doomas, Indignity, Scordatura, Incarcerated, Brzask, Pacess, Poppy Seed Grinder, Mors Silens, Defiant, Nahum, Horrible Creatures, Treasondom, Epsilon, Scabbard, Purnama, Bad Victim, Prolapsed, Faust, Bloody Obsession, Innersphere, Laid to Waste, Trahir, Six Dimension, Naurrakar, Abstract, Human Scum, Hystos, DMC, Daerrwin, Blastera, Rain Shadow i Kazgaroth.

Karnety na "Symbolic Open Air 2022" nabyć można tutaj w cenie 1300 Kc.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Candlemass, Sinister i Master na "Symbolic Open Air"
darknightion (gość, IP: 91.230.98.*), 2022-04-12 16:43:09 | odpowiedz | zgłoś
Fajnie by było zobaczyć Convulse na scenie....... Mmm \m/
re: Candlemass, Sinister i Master na "Symbolic Open Air"
Verghityax (wyślij pw), 2022-04-14 18:14:18 | odpowiedz | zgłoś
No to będzie okazja, bo Convulse zagra bodaj 14 lipca w Krakowie u boku Sadistic Intent ;)