zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Nie żyje Trevor Strnad z The Black Dahlia Murder

12.05.2022 16:38  autor: Verghityax, źródło: profil The Black Dahlia Murder na Facebooku

Trevor Strnad, wokalista i współzałożyciel The Black Dahlia Murder, nie żyje. O jego śmierci poinformowali pozostali członkowie formacji. Choć przyczyna zgonu nie została podana do wiadomości, na końcu swego oświadczenia zespół zamieścił numer telefonu National Suicide Prevention Lifeline - centrum zajmującego się zapobieganiem samobójstwom. Wokalista miał 41 lat.

The Black Dahlia Murder, Kraków 21.11.2019, fot. Justyna Kamińska
The Black Dahlia Murder, Kraków 21.11.2019, fot. Justyna Kamińska

Trevor Scott Strnad przyszedł na świat 3 maja 1981 roku w Waterford. Na przełomie 2000 i 2001 roku wokalista nawiązał współpracę z gitarzystami Johnem Deeringiem i Brianem Eschbachem, basistą Mikiem Schepmanem i perkusistą Corym Gradym. Nowo utworzony zespół przyjął nazwę The Black Dahlia Murder, nawiązującą do zabójstwa Elizabeth Short, które miało miejsce w 1947 roku w Hollywood. Kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności nastąpiła zmiana na stanowisku basisty: Mike'a Schepmana zastąpił Sean Gauvreau. W tym składzie kapela zarejestrowała swoją debiutancką demówkę, pt. "What a Horrible Night to Have a Curse".

W 2003 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Metal Blade Records, z którą związana jest do dziś. Po wydaniu swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Nocturnal", The Black Dahlia Murder wyruszył w amerykańską trasę koncertową u boku Cannibal Corpse. Kolejne albumy notowały coraz wyższe pozycje na listach sprzedaży, a zespół koncertował w towarzystwie takich formacji jak Children of Bodom, Vader i Amon Amarth.

W ciągu ponad dwóch dekad działalności The Black Dahlia Murder wypuścił dziewięć longplayów studyjnych i dwa koncertowe. W tym czasie Trevor Strnad i Brian Eschbach pozostawali jedynymi stałymi członkami kapeli.

Oprócz udzielania się w The Black Dahlia Murder, Trevor Strnad zaśpiewał gościnnie między innymi u Aborted, Baest, Benighted, Broken Hope, Kanonenfieber i Undeath.

Komentarze
Dodaj komentarz »