zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

The Hu prezentuje "This Is Mongol"

16.05.2022 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Hu na Facebooku

Szykujący się do wydania swojego drugiego albumu, mongolski zespół The Hu opublikował teledysk do premierowego utworu "This Is Mongol". Nowy długograj grupy, roboczo zatytułowany "Hu We Are", ukazać się ma nakładem Better Noise Music.

Zespół The Hu łączy w swojej twórczości rock ze śpiewem gardłowym i ludowymi instrumentami mongolskimi, takimi jak strunowy morin chuur i flet cuur. Powstał w 2016 roku w Ułan Bator. Sformowali go producent B. "Dashka" Dashdondog oraz mający wykształcenie muzyczne instrumentaliści i wokaliści: TS. "Gala" Galbadrakh, B. "Enkush" Enkhsaikhan, G. "Jaya" Nyamjantsan i N. "Temka" Temuulen.

Grupa zdobyła międzynarodową popularność dzięki opublikowanym jesienią 2018 roku teledyskom "Yuve Yuve Yu" i "Wolf Totem". We wrześniu 2019 roku, nakładem wytwórni Eleven Seven, przemianowanej wkrótce potem na Better Noise Music, ukazał się debiutancki album formacji, zatytułowany "The Gereg". W lipcu 2020 roku premierę miało jego wydanie "deluxe" - poszerzone o nowe wersje części utworów: akustyczne i z udziałem wokalistów innych grup. Jako goście zaśpiewali na nim Danny Case z From Ashes to New, Jacoby Shaddix z Papa Roach i Lzzy Hale z Halestorm. Ponadto The Hu nagrał utwór "Sugaan Essena" do gry komputerowej "Star Wars Jedi: Fallen Order", a także zaprezentował dwa covery Metalliki: singiel "Sad but True" związany był z obchodami 15-lecia wytwórni Better Noise Music, a "Through the Never" trafił na wydaną we wrześniu 2021 roku składankę "The Metallica Blacklist".

W ciągu 2021 roku The Hu informował o swoim pobycie w "Genesis Vision Studio" i o sesji nagraniowej albumu roboczo zatytułowanego "Hu We Are". W jej trakcie formacja zarejestrowała dwanaście utworów, w tym "This Is Mongol" i "Black Thunder".

Thu Hu miał planach również występ u boku Sabatonu w Krakowie, ale po zmianie terminu trasy udział mongolskiej grupy w wydarzeniu został odwołany.

Tagi: The Hu
Komentarze
Dodaj komentarz »