zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

"Stargazer" Rainbow w wykonaniu Polish Metal Alliance

23.05.2022 13:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Polish Metal Alliance na Facebooku

Z okazji 46. rocznicy wydania albumu "Rising" Rainbow i 12. rocznicy śmierci Ronniego Jamesa Dio, Polish Metal Alliance zaprezentował teledysk do utworu "Stargazer" wymienionego zespołu. Jest to siódmy cover w wykonaniu projektu.

W przeróbce zaśpiewał Maciej "Maxx" Koczorowski z Chainsaw. Na gitarach zagrali: Piotr Mańkowski z Wolf Spider, Wojtek Cugowski i Jarosław Chilkiewicz. Sekcję rytmiczną stanowili basista Tomasz Targosz z CETI i perkusistka Beata Polak z Wolf Spider. Obowiązki klawiszowca pełnił Mirek Skorupski z White Highway. Miksy i mastering wykonał Szymon Grodzki z bydgoskiego "Invent-Sound Studio".

Przy okazji premiery coveru formacja poinformowała, że jednocześnie trwają prace nad trzema ostatnimi utworami w jej wykonaniu.

Chainsaw, Kraków 16.07.2018, fot. Verghityax
Chainsaw, Kraków 16.07.2018, fot. Verghityax

Projekt Polish Metal Alliance ma swoje korzenie we współpracy członków zespołu Chainsaw i klawiszowca Piotra Sikory z Exlibris i Leash Eye. Wspólnie wykonali oni opublikowany w maju 2020 roku utwór "As Long As It's Not About Love" z repertuaru zmarłego dziesięć lat wcześniej Ronniego Jamesa Dio.

Z inicjatywy wokalisty Chainsaw, Macieja "Maxxa" Koczorowskiego, od sierpnia 2020 roku, pod szyldem Polish Metal Alliance, udostępniane są kolejne covery, nagrane z zaproszonymi muzykami. Dotychczas opublikowane zostały: "The Trooper" Iron Maiden, "Painkiller" Judas Priest, "I Want It All" Queen, "Stars" Hear 'n Aid, "Raining Blood" Slayera, "Metal Heart" Accept i "Stargazer" Rainbow. W rejestracji wszystkich udział wzięli wokalista Maciej Koczorowski, gitarzysta Jarek Chilkiewicz z Braci oraz basista Tomasz Targosz z CETI. Ponadto w poszczególnych utworach wystąpili m.in.: Krzysztof Sokołowski z Nocnego Kochanka, Grzegorz Kupczyk z CETI, Marta Gabriel z Crystal Viper, Łukasz "Zielony" Zieliński z Virgin Snatch, Tomasz Struszczyk i Wojciech Hoffmann z Turbo, Marek Pająk z Vader, Grzegorz Skawiński z Kombii, Jacek Hiro z formacji Kat & Roman Kostrzewski, Vogg z Decapitated, Daron z Frontside, Maurycy "Mauser" Stefanowicz znany m.in. z Dies Irae, Łukasz Tomczak z Immalum, Piotr i Wojtek Cugowscy oraz Małgorzata Ostrowska.

Komentarze
Dodaj komentarz »