zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Nordic Union nagrał trzeci album

22.05.2022 11:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Frontiers Music srl na Facebooku

Tworzona przez Ronniego Atkinsa z Pretty Maids i Erika Martenssona z Eclipse hardrockowa formacja Nordic Union zapowiedziała premierę swojego trzeciego albumu. "Animalistic" ukaże się w sierpniu 2022 roku nakładem Frontiers Music srl.

Pretty Maids, Ostrawa 1.08.2015, fot. Verghityax
Pretty Maids, Ostrawa 1.08.2015, fot. Verghityax

Duńczyk Ronnie Atkins znany jest przede wszystkim jako współzałożyciel i wokalista działającej od 1981 roku, hardrockowej grupy Pretty Maids. Ponadto współpracował m.in. z niemiecką Avantasią oraz z projektem At the Movies.

Erik Martensson jest współzałożycielem działającego od 1999 roku, szwedzkiego zespołu Eclipse. Jako wokalista, gitarzysta, basista lub klawiszowiec udzielał się też m.in. w W.E.T. i Ammunition.

W stworzeniu Nordic Union pomógł Serafino Perugino, dowodzący wytwórnią Frontiers Music Srl. W 2015 roku Erik Martensson wysłał Ronniemu Atkinsowi swoje nagrania demo. Efektem nawiązanej współpracy był wydany w styczniu 2016 roku album "Nordic Union". Zadowoleni z przebiegu i owoców kooperacji muzycy przygotowali następnie drugi długograj - "Second Coming" ukazał się w listopadzie 2018 roku. Erik Martensson pełni w Nordic Union obowiązki gitarzysty, basisty, klawiszowca, wokalisty wspierającego i producenta. Ronnie Atkins jest wokalistą projektu. Na perkusji gra Magnus Ulfstedt, który z Erikiem Martenssonem współpracował już w Eclipse i Ammunition. Na obu albumach wystąpili też goście - wykonali oni m.in. solówki gitarowe.

W 2019 roku Ronnie Atkins rozpoczął walkę z wykrytym u niego rakiem płuc. Po tym, jak w pierwszej połowie 2020 roku stwierdzono, że nowotwór przeszedł w IV stopień zaawansowania, wokalista poświęcił się karierze solowej. Od tamtej pory wydał swoje dwa pierwsze albumy oraz jedną EP-kę.

Na początku maja 2022 roku Ronnie Atkins i Erik Martensson poinformowali, że trzeci długograj Nordic Union jest już ukończony. Utwory na nim mają być cięższe i szybsze niż na dwóch poprzednich albumach, ale nadal melodyjne.

Tagi: Nordic Union
Komentarze
Dodaj komentarz »