zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 6 lipca 2022

Teledysk do "Najdłuższej nocy w roku" Konstelacji

22.05.2022 09:23  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Konstelacji na Facebooku

Zespół Konstelacje zaprezentował przygotowany przez Forest Grandfather Studio teledysk do utworu "Najdłuższa noc w roku". Jest to szósty singiel promujący debiutancki album formacji. Materiał zatytułowany "Poza horyzont" ma zostać wydany w 2022 roku przez Agora Digital Music.

Marek Rypiński karierę muzyka zaczynał jako basista, następnie zajął się wokalem. Udzielał się dotychczas kolejno w projektach Adrenaline, Sort, Killafornia, Positive for Progress, Sky Collapse, From Today i See the Signs. Konstelacje stworzył pod koniec czerwca 2019 roku. W lipcu ukazał się debiutancki singiel projektu, zatytułowany "Burze i huraganowy wiatr".

Latem 2020 roku na jesień zapowiadano premierę albumu "Koniec i początek". Owocem pracy Marka Rypińskiego w studiu, pod okiem Marcina Czajki, miało być siedem autorskich utworów z tekstami po polsku, w tym "Burze i huraganowy wiatr", a także przeróbka "What It's Like" Everlasta.

W listopadzie 2020 roku twórca Konstelacji ogłosił, że solowy projekt przekształcił się w kwartet. Skład zespołu uzupełnili: basista Dominik Mądrachowski z From Today i Street Chaos, gitarzysta Grzegorz Góra z Tankogradu i perkusista Michał Żardecki ze Sky Collapse. Marek Rypiński pozostał wokalistą, a tymczasowo ma też pełnić obowiązki drugiego gitarzysty.

Od maja do listopada 2021 roku Konstelacje odbyły sesję nagraniową w warszawskich "Studio Kalifornia" i "Silent Scream Studio". Partie wokalne do utworu "We mgle" wykonał Dawid Karpiuk z zespołu Dziwna Wiosna. Tytuł debiutanckiego albumu Konstelacji zmienił się tymczasem z "Widnokręgu" na "Poza horyzont". Za okładkę odpowiada Seeg Design. Album promują single "Burze i huraganowy wiatr", "Sztorm", "Kiedy wybuchną oceany", "We mgle", "Czas" i "Najdłuższa noc w roku".

Tagi: Konstelacje
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co wiesz o muzycznym slangu?