zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

CETI i Florence Black przed Steel Panther

23.06.2022 16:36  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Polskie koncerty Steel Panther otwierać będą grupy CETI i Florence Black. Występy odbędą się 28 czerwca 2022 roku w klubie "Kwadrat" w Krakowie i 29 czerwca w warszawskiej "Proximie".

CETI promować będzie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany po prostu "CETI". Ukazał się on 25 lutego 2022 roku nakładem Metal Mind Productions. Pierwsza część sesji nagraniowej odbyła się w dniach od 20 do 23 lipca 2021 roku. W tym czasie swojego partie zarejestrowali perkusista Piotr Szpalik, dla którego jest to studyjny debiut z zespołem Grzegorza Kupczyka, basista i główny kompozytor Tomasz Targosz oraz gitarzyści Jakub Kaczmarek i Bartosz Sadura. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, CETI pracował w częstochowskim "MP Studio", pod okiem Mariusza Piętki.

"CETI" jest pierwszym albumem grupy, na którym nie zagrała Maria "Marihuana" Wietrzykowska. W sierpniu 2021 roku zespół wyjawił, że instrumentalistka ma problemy zdrowotne. Sama Marihuana dodała później, że związane są one z rękami, a rekonwalescencja może potrwać do 2022 roku.

Limitowana edycja "CETI" wzbogacona została o drugi krążek, zawierający zapis występu grupy z warszawskiego "Remontu" z grudnia 2021 roku. "W dolinie światła" i "Jaki był ten dzień" zarejestrowane zostały we wrześniu 2021 roku w poznańskim klubie "U Bazyla" - był to ostatni koncert zespołu z Marią Wietrzykowską. W drugim z wymienionych utworów wystąpili również Wojciech Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz - członkowie Turbo.

Florence Black to rockowy zespół z Walii. Trio promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Weight of the World". Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które muzycy nagrali w "Long Wave Recording Studios". Album miał swoją premierę 17 września 2021 roku.

Steel Panther nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Heavy Metal Rules". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 27 września 2019 roku. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zespół wyprodukował z pomocą Jaya Rustona. Tytuł albumu zainspirowany został filmem "Heavy Metal Parking Lot".

W 2021 roku z kapelą rozstał się basista Lexxi Foxx. Na potrzeby zaplanowanych koncertów zastępuje go Joe "Spyder" Lester.

Steel Panther parodiuje w swojej muzyce styl glammetalowy, który pojawił się pod koniec lat 70. - głównymi pionierami gatunku były zespoły z Sunset Strip z Los Angeles, w tym Motley Crue, Quiet Riot i Ratt. Formacja rozpoczęła działalność pod szyldem Metal Shop. W 2003 roku Amerykanie zadebiutowali EP-ką "Hole Patrol". Już jako Steel Panther kwartet wydał swój pierwszy pełnoprawny longplay, pt. "Feel the Steel".

28.06 - Kraków, "Kwadrat"
Start: 20:00
Bilety: 130 zł (płyta w przedsprzedaży), 150 zł (płyta w dniu koncertu)

29.06 - Warszawa, "Proxima"
Start: 20:00
Bilety: 130 zł (płyta w przedsprzedaży), 150 zł (płyta w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »