zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Zmiany w składzie "Gruzilla Festiwal 2022"

29.06.2022 21:16  autor: Verghityax, źródło: profil "Gruzilla Festiwal" na Facebooku

Organizator "Gruzilla Festiwal" poinformował, że Belzebong nie będzie w stanie zaprezentować się na tegorocznej edycji wydarzenia - termin festiwalu koliduje z trasą Belzebonga po USA, na którą Polaków zaprosił zespół Elder. Jednocześnie organizator ogłosił, że "Gruzilla Festiwal" zmieni formułę z dwudniowej na jednodniową, a zamiast pojedynczej sceny funkcjonować będą dwie, z kapelami grającymi naprzemiennie. Ponadto do składu imprezy dołączyły formacje Stonerror, Trup i Slavenkust. "Gruzilla Festiwal" odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku w chorzowskiej "Leśniczówce".

Krakowski Stonerror wydał 4 kwietnia 2020 roku "Troublemaker" - jest to album zawierający wyłącznie covery. Na potrzeby płyty zespół przygotował swoją interpretację "Synchronicity I" The Police, "Oparu" Lecha Janerki, "Pejzażu miasta" Czerwonych Gitar, "Na dnie mych oczu" Tadeusza Nalepy i "Trouble Maker" Chrissy'ego Tembo. Materiał wyprodukował i zmiksował Maciej Cieślak, masteringiem zajął się Marcin Bociński.

Stonerror powstał w 2015 roku. W skład zespołu weszli Jarosław Daniel na gitarze, Jacek Malczewski na basie, Łukasz Mazur na wokalu i Maciej Ołownia na perkusji. Zespół debiutował w 2016 roku EP-ką "Rattlesnake Moan". Materiał został nagrany na żywo 17 grudnia 2015 roku w klubie "Piękny Pies" w Krakowie. Na płycie znalazły się cztery autorskie utwory oraz cover "Tomorrow Never Knows" z albumu "Revolver" The Beatles.

Dyskografię Trupa zamyka EP-ka "Matka". Wydawnictwo ukazało się 26 maja 2021 roku w formacie cyfrowym. Materiał zarejestrowany został w sierpniu 2020 roku.

Trup to warszawska formacja, grająca mieszankę black i sludge metalu. W jej skład wchodzą muzycy Spirit oraz dawny wokalista Minetaura. Materiał na swoją debiutancką demówkę zespół zarejestrował pod koniec 2017 roku w "Kongo Studio". Pierwszy longplay studyjny, pt. "Szmula", miał swoją premierę 18 października 2019 roku.

Slavenkust to formacja z Bielska-Białej grająca powerviolence. 23 kwietnia 2022 roku trio wydało swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "Slavenkust". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w listopadzie i grudniu 2021 roku. Sesja odbyła się w "HUGE Studio", pod okiem Bartosza Góry. Miksami i masteringiem zajął się Piotr Wilmanowicz.

Wcześniej swój udział na "Gruzilla Festiwal 2022" potwierdziły zespoły Horrorscope i Inverted Mind.

Komentarze
Dodaj komentarz »