zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Volbeat wystąpi w Warszawie

29.06.2022 16:52  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Volbeat ogłosił daty trasy "Servant of the Road World Tour". W jej ramach zespół zaplanował jeden koncert w Polsce, odbędzie się on 4 grudnia 2022 roku w hali "Expo XXI" w Warszawie. Duńczykom towarzyszyć będą formacje Skindred i Bad Wolves.

Volbeat nadal promuje swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Servant of the Mind". Wydawnictwo ukazało się 3 grudnia 2021 roku, za sprawą Republic Records. Na "Servant of the Mind" znalazło się trzynaście kompozycji, które zespół zarejestrował w duńskim "Hansen Studios" i nowojorskim "Sonic Debris Studio". W utworze "Dagen For" gościnnie zaśpiewała duńska wokalistka Stine Bramsen. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Jacob Hansen.

Poprzedni album Volbeat, pt. "Rewind, Replay, Rebound", ukazał się 2 sierpnia 2019 roku, pod egidą Republic Records. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali czternaście autorskich kompozycji, które powstały pod okiem Jacoba Hansena. W sesji gościnnie udział wzięli Neil Fallon z Clutch, Gary Holt z Exodus, Mia Maja, Raynier Jacob Jacildo, Doug Corocran i Harlem Gospel Choir.

"Rewind, Replay, Rebound" to pierwsze dokonanie Volbeat z basistą Kasparem Larsenem. Dołączył on do grupy w 2016 roku, zastępując Andersa Kjolholma.

Walijski Skindred nadal ogrywa swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Big Tings". Składający się dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Real World Studios". Produkcją zajął się James Loughrey, wieloletni współpracownik kapeli. Premiera płyty miała miejsce 27 kwietnia 2018 roku.

Amerykanie z Bad Wolves przyjadą z materiałem ze swojego trzeciego longplaya studyjnego, pt. "Dear Monsters". Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji, które powstały w "Sparrow Sound Studios", pod okiem Josha Gilberta. Jest to pierwsze dokonanie grupy z Danielem Laskiewiczem na wokalu. Zastąpił on na tym stanowisku Tommy'ego Vexta, który rozstał się z kapelą w atmosferze wzajemnych oskarżeń. Wcześniej Tommy Vext wniósł pozew przeciwko Allenowi Kovacowi, menedżerowi Bad Wolves i prezesowi wytwórni Better Noise Music.

Już po premierze "Dear Monsters" z Bad Wolves odszedł gitarzysta rytmiczny i współzałożyciel formacji - Chris Cain. Jego miejsce zajął Max Karon z Once Human.

Przedsprzedaż biletów na warszawski koncert Volbeat, Skindred i Bad Wolves rozpocznie się 30 czerwca o godzinie 10:00, na portalu Ticketmaster. Sprzedaż ogólna ruszy 1 lipca o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »