zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Limp Bizkit odwołał europejską trasę koncertową

18.07.2022 16:35  autor: Verghityax, źródło: profil Limp Bizkit na Facebooku

Limp Bizkit poinformował o odwołaniu swojej trasy koncertowej po Europie. Na decyzji zaważyły względy zdrowotne Freda Dursta, wokalisty grupy. W Polsce zespół miał wystąpić na "Pol'and'Rock Festival". Festiwal odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia na terenie dawnego lotniska w Broczynie koło Czaplinka.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Ze względu na osobiste problemy zdrowotne, zgodnie z zaleceniem mojego lekarza, aby natychmiast przerwać trasę koncertową, Limp Bizkit z przykrością musi przełożyć trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie zaplanowaną na 2022 rok. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogły dotknąć naszych wiernych fanów, organizatorów oraz personel pomocniczy. Czekajcie na dalsze informacje. Wasi Fred & Limp Bizkit".

Limp Bizkit promuje obecnie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Still Sucks". Ukazał się on 31 października 2021 roku, za sprawą Suretone Records. Pierwotnie materiał miał trafić do sprzedaży, pod tytułem "Stampede of the Disco Elephants". Nad produkcją czuwali Fred Durst i Zakk Cervini. Okładkę przygotował Wes Borland.

Praca nad albumem rozpoczęła się w 2012 roku. W międzyczasie DJ Lethal został wyrzucony z zespołu. Longplay miał się pierwotnie ukazać jesienią 2013 roku, jednak data premiery była wielokrotnie przekładana.

W 2018 roku do kapeli powrócili DJ Lethal oraz Sam Rivers - ten ostatni musiał zrobić sobie przerwę od grania w 2015 roku, aby przejść transplantację wątroby. Na potrzeby zaplanowanych koncertów zastępowali go Samuel Gerhard Mpungu i Tsuzumi Okai.

Tagi: Limp Bizkit
Komentarze
Dodaj komentarz »