zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 18 sierpnia 2022

In Flames i At The Gates w Katowicach

2.08.2022 14:24  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje In Flames, At The Gates, Imminence i Orbit Culture zapowiedziały europejską trasę koncertową. W Polsce zaplanowano jeden występ, odbędzie się on 15 listopada 2022 roku w "Międzynarodowym Centrum Kongresowym" w Katowicach.

Ostatni longplay studyjny In Flames, pt. "I, the Mask", trafił do sprzedaży 1 marca 2019 roku, za sprawą Eleven Seven Music. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Howarda Bensona. Miksami zajął się Chris Lord-Alge, za mastering odpowiada Ted Jensen.

W 2021 roku z formacją rozstał się gitarzysta Niclas Engelin.

Zespół założył w 1990 roku gitarzysta Ceremonial Oath - Jesper Stromblad - jako projekt poboczny osadzony w bardziej melodyjnym obliczu death metalu. Trzy lata później muzyk odszedł z macierzystej formacji, tym samym poświęcając się w pełni In Flames. Skład uzupełnili gitarzysta Glenn Ljungstrom i basista Johan Larsson. Przygotowując się do zarejestrowania debiutanckiego albumu, pt. "Lunar Strain", Szwedzi nie mieli jeszcze wokalisty, zwrócili się więc z prośbą o pomoc do Mikaela Stanne z Dark Tranquillity. W roku 1995 do In Flames na stałe dołączył wokalista Anders Friden.

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku muzycy In Flames porzucili surowe brzmienie na rzecz nowocześniejszego, wydając albumy "Clayman" i "Reroute to Remain". Z czasem w twórczości grupy zaczęło się pojawiać coraz więcej czystych partii wokalnych, a także elementów eksperymentalnych.

W roku 2010 z In Flames odszedł założyciel Jesper Stromblad, borykający się wówczas z problemami osobistymi. Obecnie kapelę tworzą Anders Friden na wokalu, Bjorn Gelotte na gitarze, Tanner Wayne na perkusji i Bryce Paul na basie.

At The Gates promuje obecnie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "The Nightmare of Being". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 2 lipca 2021 roku, za sprawą Century Media Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Partie perkusyjne Adrian Erlandsson nagrał w "Studio Grondahl", pod okiem Jensa Bogrena. Ścieżki gitary i basu powstały w "Sonic Train Studio" przy współpracy z Andym LaRocque. Wokale Tomas Lindberg zarejestrował w "Welfare Sounds", ich produkcją zajął się Per Stalberg. Miksy i mastering wykonano w "Fascination Street Studios". Okładkę przygotowała Eva Nahon.

W 2022 roku gitarzysta Jonas Stalhammar został usunięty z zespołu po tym, jak pod jego adresem pojawiły się zarzuty wymuszania czynności seksualnych na fance At The Gates.

Imminence przyjedzie z materiałem ze swojego czwartego albumu studyjnego, zatytułowanego "Heaven in Hiding". Ukazał się on 26 listopada 2021 roku, nakładem Arising Empire. Miksy i mastering wykonał Henrik Udd. Okładką zajął się Jakob Koc.

Imminence założony został w 2010 roku przez gitarzystę Haralda Barretta oraz wokalistę i skrzypka Eddiego Berga, będących wówczas nastolatkami. Resztę składu szwedzkiej grupy metalcore'owej stanowią obecnie gitarzysta Alex Arnoldsson, basista Christian Hoijer i perkusista Peter Hanstrom.

Orbit Culture to szwedzka formacja grająca melodyjny death metal. Ostatnim dokonaniem kwartetu jest EP-ka "Shaman", która ukazała się 24 września 2021 roku.

Bilety na katowicki koncert In Flames, At The Gates, Imminence i Orbit Culture trafią do sprzedaży 5 sierpnia o godzinie 11:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »