zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 11 sierpnia 2022

Watain na "Summer Dying Loud 2022"

2.08.2022 19:52  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączył Watain. Wcześniej swój udział potwierdziły Napalm Death, Asphyx, Master, Tiamat, Wolfbrigade, Conan, Night Demon, Dvne, Motorowl, Tides From Nebula, Mord'A'Stigmata, Ragehammer, Witchmaster, Truchło Strzygi, Gruzja, Chainsword, Wij, Moonstone, Drip of Lies, Fleshworld, Jad, Krzta, Narbo Dacal, Skov, Only Sons i Deszcz. Festiwal odbędzie się w dniach od 8 do 10 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Watain promować będzie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "The Agony & Ecstasy of Watain". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 29 kwietnia 2022 roku, pod banderą Nuclear Blast. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, która grupa zarejestrowała w "Necromorbus Studios". W sesji gościnnie udział wzięli H. Death i E. Forcas z Degial, Alvaro Lillo z Execratora, Farida Lemouchi z Molasses i Gottfrid Ahman, były basista In Solitude.

Watain powstał w 1998 roku. Od początku trzon grupy stanowią E. na basie i wokalu, H. na perkusji i P. na gitarze. W 1999 roku zespół wypuścił - na kasecie magnetofonowej - koncertówkę "Black Metal Sacrifice". Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzała studyjna EP-ka, pt. "The Essence of Black Purity". Wkrótce potem Watain podpisał kontrakt z wytwórnią Drakkar Productions, pod której egidą ukazały się albumy "Rabid Death's Curse" i "Casus Luciferi". W następnych latach Szwedzi związali się z Season of Mist, by ostatecznie przejść do Century Media Records.

Karnety na "Summer Dying Loud 2022" nabyć można za cenę 159 zł, bilety jednodniowe kosztować będą 89 zł. Koszt pola namiotowego to 20 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »