zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Megadeth prezentuje singiel "Soldier On!"

13.08.2022 10:12  autor: Verghityax, źródło: profil Megadeth na Facebooku

Megadeth zaprezentował "Soldier On!", trzeci singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "The Sick, The Dying... and the Dead!". Premiera płyty odbędzie się 2 września 2022 roku.

Sesja nagraniowa do nowego longplaya Megadeth odbyła się we Franklin w stanie Tennessee. Do roli współproducenta zaangażowany został Chris Rakestraw, który wcześniej pracował z zespołem przy albumie "Dystopia".

Lista utworów:

1. The Sick, the Dying... and the Dead!
2. Life in Hell
3. Night Stalkers
4. Dogs of Chernobyl
5. Sacrifice
6. Junkie
7. Psychopathy
8. Killing Time
9. Soldier On!
10. Celebutante
11. Mission to Mars
12. We'll Be Back

W czerwcu 2022 roku Megadeth ogłosił, że na stanowisko basisty powrócił James LoMenzo. Poprzednio był on członkiem zespołu w latach 2006 - 2010 i nagrał z kapelą dwa longplaye studyjne: "United Abominations" i "Endgame".

W lipcu 2021 roku Dave Mustaine poinformował, że partie basu na nadchodzący album Megadeth, które David Ellefson nagrał w maju 2020 roku, zostały usunięte. Zastąpiły je ścieżki zarejestrowane przez Steve'a DiGiorgio. W maju 2021 roku Dave Mustaine usunął Davida Ellefsona ze składu Megadeth w rezultacie skandalu, jaki wybuchł, kiedy do sieci trafiły fragmenty rozmów i nagrań, wskazujące na romans basisty z młodą kobietą, a także przedstawiające czynności seksualne w wykonaniu Davida Ellefsona.

"The Sick, The Dying... and the Dead!" będzie pierwszym dokonaniem Megadeth z Dirkiem Verbeurenem w roli perkusisty. W roku 2016 Dave Mustaine zaprosił go do udziału w amerykańskiej i europejskiej trasie Megadeth - Chris Adler był w tym czasie niedostępny z uwagi na inne zobowiązania. Ostatecznie Belg otrzymał propozycję stałej współpracy, na którą przystał.

Tagi: Megadeth
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Megadeth prezentuje singiel "Soldier On!"
arek.n (gość, IP: 83.20.73.*), 2022-09-02 10:43:17 | odpowiedz | zgłoś
Już jest, już jest cała nowa płyta Dave'a Mustaine'a i jego Megadeth. No i co? No jest dobrze, przynajmniej po pierwszym przesłuchaniu. Słychać nowe gitary i Dirka Verbeurena a Dave dzisiaj śpiewa o skalę niżej ale nadal bardzo dobrze. Wracam do słuchania bo płyta jest długa i nie łatwa w odbiorze więc wróżę jej dobrze. Ave metal!