zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 4 października 2022

Europejska trasa Rage Against the Machine odwołana

13.08.2022 14:51  autor: Verghityax, źródło: profil Rage Against the Machine na Facebooku

Zespół Rage Against the Machine odwołał swoją europejską trasę koncertową, którą planowano na sierpień i wrzesień 2022 roku. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, za decyzją kapeli stoją zalecenia lekarskie, jakie otrzymał Zack de la Rocha. W Polsce - w krakowskiej "Tauron Arenie" - formacja miała wystąpić 15 września.

Rage Against the Machine powstał w 1991 roku w Los Angeles. W skład zespołu weszli Zack de la Rocha na wokalu, Tim Commerford na basie, Tom Morello na gitarze i Brad Wilk na perkusji.

Debiutancki album Amerykanów, zatytułowany po prostu "Rage Against the Machine", ujrzał światło dzienne 3 listopada 1992 roku, odnosząc artystyczny i komercyjny sukces oraz zapewniając kwartetowi udział w festiwalu "Lollapalooza". Na okładce muzycy wykorzystali zdjęcie przedstawiające akt samospalenia wietnamskiego mnicha buddyjskiego Thich Quang Duca, które miało miejsce w 1963 roku w Sajgonie.

W następnych latach Rage Against the Machine wydał jeszcze trzy longplaye studyjne, z których ostatni, pt. "Renegades", pochodzi z 2000 roku. Jeszcze przed jego premierą Zack de la Rocha obwieścił swoje rozstanie z kapelą, co pociągnęło za sobą jej rozwiązanie. Początkowo Morello, Wilk i Commerford planowali znaleźć nowego wokalistę, jednak ostatecznie utworzyli nowy projekt o nazwie Audioslave - stanowisko frontmana objął Chris Cornell z Soundgarden. Projekt funkcjonował przez sześć lat i zaowocował trzema albumami studyjnymi.

Rage Against the Machine reaktywował się w 2007 roku, ograniczając się wyłącznie do działalności koncertowej. Po kolejnym rozpadzie, do którego doszło cztery lata później, Morello, Wilk i Commerford połączyli siły z B-Realem, Chuckiem D i DJ Lordem, powołując do życia Prophets of Rage.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Europejska trasa Rage Against the Machine odwołana
wkur...y (gość, IP: 178.235.146.*), 2022-08-13 20:53:09 | odpowiedz | zgłoś
ja pierd.... znowu...