zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 30 stycznia 2023

Truchło Strzygi i Hypnos na dziewiątym "Thunder Feście"

13.08.2022 19:42  autor: Verghityax, źródło: profil The Black Thunder na Facebooku

Na dziedzińcu zamku krzyżackiego w Bytowie odbędzie się 17 września 2022 roku dziewiąta edycja "Thunder Festu". Tym razem gospodarz wydarzenia - zespół The Black Thunder - zaprosił do udziału formacje Truchło Strzygi, czeski Hypnos, Calm Hatchery, Krzta, Sarmat, Blind Salvation, Death Crusade i Frightful.

Truchło Strzygi promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Gwiezdny demon". Trafił on do sprzedaży 22 kwietnia 2022 roku, pod egidą Godz ov War Productions. Na "Gwiezdnym demonie" znalazło się osiem kompozycji. Materiał zmiksowali Haldor Grunberg oraz P. - basista i gitarzysta formacji.

Truchło Strzygi pochodzi z Raszyna i gra mieszankę thrash i black metalu w języku polskim. 1 czerwca 2018 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny kwartetu, zatytułowany "Pora umierać".

Hypnos promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "The Blackcrow". Premiera wydawnictwa na CD miała miejsce 30 października 2020 roku. Na płycie winylowej materiał ukazał się miesiąc później - 30 listopada. Na "The Blackcrow" znalazło się dziesięć kompozycji, w tym zarejestrowany na nowo "In Blood We Trust" z pierwszego albumu grupy. Sesja nagraniowa miała miejsce w sierpniu 2020 roku w "Sopa Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Stanislav Valasek.

Hypnos powstał w 1999 roku z inicjatywy Bronislava "Bruno" Kovarika, basisty Krabathor. W pierwszym okresie działalności formacja nagrała trzy pełnowymiarowe albumy studyjne, po czym muzycy rozstali się w 2006 roku. Trzy lata później nastąpiła reaktywacja Hypnos. Od tego czasu dyskografię grupy uzupełniły EP-ka "Halfway to Hell" oraz longplaye "Heretic Commando - Rise of the New Antikrist", "The Whitecrow" i "The Blackcrow".

Death metalowcy z Calm Hatchery nadal promują swój trzeci longplay studyjny, pt. "Fading Reliefs". Premiera odbyła się 15 września 2014 roku. Materiał na następcę "Sacrilege of Humanity" zarejestrowany został w białostockim "Hertz Studio", pod okiem braci Wiesławskich. Na płycie znalazło się osiem autorskich utworów.

The Black Thunder ogrywa obecnie album "Into the Darkness We All Fall", który ukazał się 30 czerwca 2021 roku za sprawą Defense Records i Mythrone Promotion. Na longplayu znalazło się dziewięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Dobra 12 Studio", pod okiem Piotra Polaka. Za projekt okładki odpowiada Muzykografika.

Krzta promować będzie swój drugi album studyjny, pt. "żółć.niszczenie.zgliszcze". Znalazło się na nim siedem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Dobra 12 Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiadają Piotr Polak i Michał Kuźmicki. Na nośniku fizycznym album ukazał się 8 października 2021 roku, pod egidą Piranha Music.

Sarmat gra mieszankę black i death metalu. Nazwę zespół zapożyczył od międzykontynentalnego pocisku balistycznego produkcji rosyjskiej, znanego jako "RS-28 Sarmat". Trio promuje obecnie swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "RS - 28". Na płycie znalazło się osiem kompozycji, które trio zarejestrowało w warszawskim "Santa Studio" oraz bydgoskim "Invent Sound Studio". Premiera longplaya miała miejsce 19 marca 2021 roku.

17.09 - Bytów, "Zamek Krzyżacki"
Start: 14:00
Bilety: 65 zł (do 31 sierpnia), 70 zł (od 1 września do 16 września) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »