zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Kreator opublikował "Betrayer" z "Live at Bloodstock 2021"

14.08.2022 10:29  autor: Verghityax, źródło: Nuclear Blast

Kreator udostępnił utwór "Betrayer" ze swojego ostatniego albumu koncertowego, zatytułowanego "Live at Bloodstock 2021". Ukazał się on 12 sierpnia 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast.

Na "Live at Bloodstock 2021" znalazł się zapis występu zespołu na festiwalu "Bloodstock Open Air". Koncert miał miejsce 14 sierpnia 2021 roku. W utworze "Betrayer" na scenie do kapeli dołączył Dani Filth. Materiał zmiksował Marc Gortz. Okładkę przygotował Jan Meininghaus.

Lista utworów:

Płyta 1
Strona A
1. The Patriarch
2. Violent Revolution
3. Extreme Aggression
4. Phobia
Strona B
5. Satan Is Real
6. Hordes of Chaos
7. Hail to the Hordes
8. 666 World Divided

Płyta 2
Strona A
1. Awakening of the Gods
2. Enemy of God
3. Mars Mantra
4. Phantom Antichrist
5. Fallen Brother
Strona B
6. Flag of Hate
7. Betrayer
8. Pleasure to Kill
9. Apocalypticon

Kreator promuje obecnie swój ostatni album studyjny, pt. "Hate uber alles". Premiera wydawnictwa miała miejsce 3 czerwca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na "Hate uber alles" znalazło się jedenaście utworów, które zespół zarejestrował w "Hansa Studios" w Berlinie. Za produkcję materiału odpowiada Arthur Rizk. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

We wrześniu 2019 roku Frederic Leclercq, były basista Dragonforce, dołączył do Kreatora. Zastąpił on na tym stanowisku Christiana "Speesy" Gieslera, który rozstał się z grupą po niemal dwudziestu pięciu latach współpracy.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen. Przez pierwsze dwa lata działał pod nazwą Tormentor. Kreatora utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritzego, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Tagi: Kreator
Komentarze
Dodaj komentarz »